מחאה חדשה בפתח? רוכבי האופניים נגד אל-על

עוד לא נרגענו ממחאת הפסק זמן ונראה כי לאט לאט, על אש קטנה, מתבשלת לה המחאה הבאה. המטרה הפעם: אל על.
אופניים

בעבר כתבנו לכם על כך שאל על עיצבנה אותנו על כך שגובה אקסטרה על הזמנות בטלפון (התנהגות לא הולמת שמאוד מזכירה את התשלום על אבטחה במסעדות) אבל נראה כי אל על ממשיכה במדיניות מזלזלת כלפי לקוחותיה, הפעם מדובר בסגמנט קטן יותר, שיאפשר לה לעבור מתחת לרדאר – קהל רוכבי האופניים המטיילים/תיירות האופניים.

עד היום, סיפקה אל על שירות הטסת אופניים בחינם, ורוכבי האופניים בישראל שמחו להשתמש בשירותי החברה כל עוד זו הביאה אותם ליעדם. בחודש פברואר, הודיעה חברת אל על כי היא משנה את מדיניות הכבודה בטיסות, ובכללה את הטסת כבודת הספורט. אחת ממשמעויות השינוי היא הוספת עלות של 210$ לכל כיוון בעבור הטסת האופניים. יש לציין כי שינוי מדיניות הכבודה אמור להשפיע גם על ציבור הגולשים ונוסעים אחרים שמטיסים איתם ציוד ספורטיבי כגון חופשות סקי שאליהן יוצאים עשרות אלפי ישראלים בשנה.
רבים מהרוכבים הטסים לחו”ל מדי שנה פיתחו נאמנות לחברת אל-על בעיקר בזכות היכולת להטיס אופניים ללא בירוקרטיה ועלות מיותרת, וכעת ישנה תחושה רחבה בקרב קהל הרוכבים כי מדובר בהרעת תנאים משמעותית. בעקבות כך, נפתחה קבוצה בפייסבוק תחת השם “רוכבי האופניים מחפשים אלטרנטיבה לאל-על” אשר תוך ימים ספורים גייסה מאות חברים.

להלן דברי מארגני מובילי המאבק הצרכני:
מקים הקבוצה, טל רוזוב, רוכב פעיל, בלוגר עצמאי ומדריך אופניים מסביר: “מבחינתנו הרוכבים, יש תחושה קשה של סטירה בפנים לקהל לקוחות נאמן. אל על הוסיפו “מס אופניים” שמייקר את מחיר הטיסה בצורה בלתי סבירה, מכיוון שמחיר הכרטיסים גם כך מוצמד לשינויים במיסוי ובמחירי הדלק, אנו לא מוצאים סיבה אובייקטיבית לשינוי המחירים, והחלטנו לחפש אלטרנטיבה. ברור לנו שמדובר בשוק חופשי, וזהו לא מוצר בסיס כמו לחם או קוטג’, אבל אם למדנו משהו מכל הפעילות החברתית של השנה האחרונה, זה שאפשר להתאגד כגוף צרכני, להעביר מסר ולהשפיע. בקבוצה אנחנו גם מציגים לאל על את הצד שלנו, וגם פשוט חולקים מידע אחד עם השני על מנת למצוא אלטרנטיבות נוחות לטיסה”

מנחם זיבצנר, בלוגר עצמאי ועיתונאי בתחום האופניים מוסיף “תקראו לזה נאיביות או פטריוטיות, אבל אנו באמת ובתמים רוצים לטוס לחו”ל עם חברת תעופה ישראלית שגם היטבה עימנו עד היום בנושא הטסת האופניים. אקט ייקור שכזה המהווה סמן ימני בתעריפים המקובלים בחו”ל שהם עשרות דולרים לכל כוון, מהווה לא רק ייקור התעריף בצורה בלתי סבירה אלא גם מוסר מסר ברור שאלעל אינם מעוניינים בנו כלקוחות. התחושה מאוד לא נעימה וכחלק מקבוצה שמונה 7 רוכבים, למרות האפשרות לטוס באלעל בחלון זמן לפני שהמחירים החדשים נכנסים לתוקף, בחרנו לטוס בחברה אחרת שבה התעריף הכללי כולל הטסת האופניים זול בעשרות אחוזים. שתפו את הפלייר שהפצנו והשמיעו את קולכם”

בעקבות עשרות פניות בעמוד הפייסבוק הרשמי של אל-על, פניות טלפוניות ואחרות, החברה הגיבה לנושא כך:
“בהמשך לפניותכם בנוגע למדיניות הכבודה המעודכנת, עידכון מדיניות הכבודה שפורסם מיטיב עם מרבית נוסעי אל על, בכך שאנו מאפשרים לרוב הנוסעים לקחת יותר כבודה ממה שהונהג בעבר  המדיניות הנוכחית משדרגת את האפשרויות בנושא כבודה ברוב היעדים.”

הודעה זו זכתה לעשרות תגובות בדף הרשמי של אלעל עם זמן כתיבת הידיעה, רובן שליליות הרואות בתגובה זו זלזול באינטליגנציה של הלקוחות.

ההרגשה שלי היא שיש חברות שלא למדו את הלקח מהקיץ שעבר ונראה כי אלעל מנצלת את המומנטום של מחאת הפסק זמן, בה האש מכוונת לשטראוס עלית על מנת להשחיל את עליות המחירים האלה. אני לא בטוח שקהל הרוכבים הם הציבור הנכון להתעסק איתו, אחרי הכל, נחישות חקוקה אצלם עמוק בסולם הערכים.

אודות אסי אייס

TasteMaker, מייסד ועורך הבלוג וואללה אישי. מסניף אבקת אינטרנט מהבוקר ועד הלילה. כל כך מכור שגם פעיל בגוגל+
הצטרפו לצוות הכותבים

אהבתם מה שקראתם? עזר לכם במשהו? צחקתם? בואו להראות אהבה!

להגיב זה מזניב

comments