מחאה. זה מה שצריך לעשות.. מחאה! צריך למחות! מ-ח-א-ה!

רק רגע, באמת? זה מה שצריך לעשות? למחות? על מה בדיוק?

ספוילר: יש הרבה על מה למחות אבל לא בהכרח על מה שגרמו לכם לחשוב.

מדינת ישראל היא חצי סיכה על מפת העולם, מי שמבין בגיאוגרפיה יוכל לאמת את מה שאני אומר, גם קורין אלאל תוכל לאמת את זה, וחצי סיכה היא בדיוק מה שצריך כדי לפוצץ בלון – גדול ככל שיהיה.

אנחנו  במרכזו של מוקד עימות עולמי –המזרח התיכון. מכאן הנפט יוצא, לכאן מגיעים אנשי הדת שרוצים להגיע למקומות הקדושים בעולם. וכאן גם יושב עם נרדף הקרוי העם היהודי, היושב בישראל.

כל הגורמים שציינתי הם הסיבה לכך שיקר לכם, למה? כי המזרח התיכון הוא בלון מנופח בשנאה, אינטרסים ומקומות קדושים ואנחנו חצי הסיכה שנמצאת ממש בתוך הבלון ומאיימת לפוצץ אותו בעל כורחה.

 

 מחאת הקיץ האחרון – צודקת בנושא הגזל מצד הטייקונים, ובעניין תקציב הביטחון?

 תקציב הביטחון חברים, תקציב הביטחון הוא הגורם ליוקר המחייה, אם לא הגורם המרכזי אז אחד הגורמים המרכזיים. ועם גודלו העצום של תקציב הביטחון יש המוני ישראלים שלא מסכימים. דורשים את הפחתתו המיידית.

7.2 מיליארד שקלים הוכנסו לתקציב הביטחון השנה – סכום זה הוא סכום אדיר מימדים, כמעט בלתי נתפס, במיוחד אם אתה עובד משרד החינוך או משרד הבריאות, אתה מבין כי הסכום הזה יכול להספיק לרפורמות שכל כך נחוצות במשרדך.

 השאלה או שיותר נכון לקרוא לה – "הפרדוקס" הוא ההגנה עלינו מפני עמים (או שבטים – כך יהיה יותר נוח להבין את הבידוד שלנו) שלא כל כך רוצים בחברתנו – ואם נעלה את סוגיית השלום במזרח התיכון נבין שאולי ישנו "שבט" אחד, נקרא לו "שבט אש"ף" שמוכן לדבר איתנו על דברים שמתקבלים על הדעת במסגרת הסכם שלום כמו – קווי 67, זכויות הפלסטינים וסכסוכי אדמות.

השבטים מסביבנו – חיזבאללה, חמאס, האיראנים, הסורים, המצרים (בהנהגתם החדשה), הירדנים (ושלטונם המעורער), ועוד כל מיני ג'יהאדים ואלקעידות למיניהם – הם הסיבה לתקציב ביטחון מנופח שבעקיפין נוגס לכל אחד מאיתנו בארנק.

התקציב הזה גורם לכך שאין באמת מאיפה לקחת, אז מעלים מיסים – וכך:

התקציב משפיע בעקיפין על מחירו של הדלק

כך עולה מחיר השינוע של החלב ועימו המחיר לצרכן

כך עולה שכר הלימוד – כי אין עזרה ממשלתית אמיתית לאוניברסיטאות

כך עולים מחירי המזון

וכן הלאה, בכל התחומים אנחנו "נדפקים" בגלל תקציב הביטחון.

ולמי שהולך לטעון שתקציב הביטחון הוא בכלל אמריקאי וזה לא אמור להשפיע לנו על הכיס שילחץ כאן

 

שלום עולמי – אני רוצה לומר "בואו נעשה שלום עולמי" בואו נצעד יד ביד לעולם טוב יותר, מלא באהבה ואושר – ואז אני נוחת במציאות, ואז אני רואה שמסביבנו אין בדיוק שיתוף פעולה, ויתרה מכך אני רואה שהסביבה מסביבנו נהיית קיצונית ורדיקאלית. תוססת ואלימה  – הרבה יותר מבעבר.

יש לי המון חברים שלא אוהבים את הדעה הזו והם טוענים שאם רק נרצה באמת – יהיה כאן עם מי  לדבר – הטענה שלהם, כשמתחילים לדבר על משא ומתן עם הקיצוניים סביבנו נתקלת כמעט תמיד בחומה לוגית בדמות "זכות השיבה", "קווי 48" – ובכלל הזכות שלנו להיות כאן לפי הלך הרוח האסלמיסטי הקיצוני. החומה הלוגית הזו נפתרת על ידם בדרך כלל במשפט הנצחי "יש לך פיתרון טוב יותר? מה אתה מציע?"

אין לי מה להציע. אין לי פיתרון – כי אני יודע ואני רואה סביבנו מה קורה כששלטון אסלאמי או עם מוסלמי רוצה משהו. הם הולכים על זה עד הסוף והם מוכנים למות למען המטרה, אם זה הצבא שנשלט על ידי רודן מטורף, או אם זה העם עצמו שמתארגן בצמתי רחובות בעשרות אם לא מאות אלפים, חדור מוטיבציה – למען מטרה אחת. נעלה ככל שתהיה, מעולם לא ראיתי הפגנת המונים למען "שלום עם ישראל בכל מחיר" לא ראיתי סטיקרים, לא שמעתי שירים. לא ראיתי שותפים. כאמור, למעט אש"ף.

איך זה קשור ליוקר המחיה?

הביטחון חברים. מערכת כיפת הברזל, שרביט קסמים, מסכות האב"כ, המרכבה, אלביט, תע"ש, תע"א – כולם דורשים כספים, שאם מסתכלים רגע סביבנו ובהתאם למיקומינו הגיאוגרפי, הכספים האלה חיוניים, חיוניים מספיק כדי שלכולנו יהיה טיפה יותר קשה ביום יום – אבל בסוף היום נוכל ללכת לישון בחדר השינה ולא בחדר האטום – ויותר מזה, נוכל ממש לבנות תוכניות לעוד 30 שנה בארץ ולפחד פחות (ולו במעט) ממה שעלול לקרות מחר.

אם נהיה ריאלים ונסתכל שנייה מסביב נוכל להבין בקלות – שכך המצב הולך להישאר עוד שנים רבות. מאד. אלא אם כמובן יקרה כאן נס והחבר'ה הקיצוניים מסביב יבינו שדם ונקמת דם ומוות למען טריטוריה זה כל כך המאה ה-20.

גילוי נאות – יש חזירים בממשלה, יש אנשים שלא אכפת להם מאיתנו, יש טייקונים שגנבו מאיתנו שנים רבות. יש לישראלי הממוצע מלא חשבונות לסגור עם אין ספור בעלי אינטרס כמו:

חברות הביטוח, הארנונה, חברות המזון, חברות הסלולר, האינטרנט, חברות הכבלים, רשתות המזון והקופון האכזרי שהם גוזרות עלינו.. בנוסף, מבנה ארגוני לקוי של משרדי הממשלה ובזבזנות חזירית על שרים ללא תיק וחופשות בחו"ל "תורמים" מאד לרגש הזה שגורם לך לקום בבוקר ולקלל את ממציא סחר החליפין. אל תטעו –  כל אלו דורשים מחאה ארצית. אבל אם מארגני המחאה מקשרים למחאה הצודקת ערך פוליטי כמו "להפיל את ביבי" – הם מאבדים את הצדק במחאה. ומאבדים את התמיכה של כלל העם. כי יש כאלו שרוצים ביטחון בשכונה כל כך אלימה. המזרח התיכון.

פורסם על ידי גלעד דהן

קופירייטר ואיש קריאייטיב. כותב מחשבות, מתחשב בעובדות, ריאלי, מנסה להישאר רציונלי - זה לא עובד.. גלעד גם חבר בצוות "החיידק כל מה שמדבק ברשת"

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

קראו גם את:
דברים שהצגתי בתואר – אפליקציית גיוס עובדים למסעדות

כבר סיפרתי לפני כמה שבועות על הקורס המעולה של ד"ר אורן צוקרמן – תקשורת אדם מחשב. אז, הקורס המשיך להיות...

סגור