לאחר ההצלחה של הכנס בשנה שעברה, שזכה לסדרת פוסטים בוואללה אישיהכנס הבינלאומי ״יוצרים ברשת״ של איגוד המפיקים לקולנוע וטלוויזיה

בשיתוף YouTube ומשרד הכלכלה, יתקיים בזאפה תל אביב ב-29 באוקטובר 2014. 

עוסק ביצירת תכני וידיאו לאינטרנט ובקשר בין יוצר הרשת העצמאי לבין התעשייה. בין האורחים מחו"ל המשתתפים בכנס: קלייר טברנייה, מנהלת רשת הערוצים האינטרנטית ChannelFlip מבריטניה ויוצרי הרשת מתיו קלארק – יוצר וכוכב הסידרה ״שיחות עם בת השנתיים שלי״ – וג׳ייק רופר מהערוץ Vsauce3

 קלייר טברנייה עומדת בראש רשת הערוצים האינטרנטית המובילה בבריטניה, ChannelFlip, שהוקמה בשנת 2006 ונמצאת בבעלות חברת הטלוויזיה Shine Group. הרשת מייצגת כמה מיוצרי הרשת המצליחים ביותר בבריטניה. בבעלות החברה גם סוכנות המייצגת יוצרים ברשת. בשנה האחרונה ניהלה החברה קמפיינים עבור קוקה קולה, הסברו ומשרד הבריאות הבריטי. טברנייה תרצה בכנס על ההזדמנויות היצירתיות והעסקיות של יוצרים ברשת, וכיצד לפעול נכון כדי להצליח בתחום.

מתיו קלארק, יוצר וכוכב סידרת האינטרנט ״שיחות עם בת השנתיים שלי״, הוא במאי, תסריטאי, שחקן, בדרן ומוסיקאי קנדי. מלבד סדרת הרשת המצליחה שיצר (45 מיליון צפיות ו-700 אלף מנויים תוך שנה) הוא יוצר לתיאטרון, לקולנוע, לטלוויזיה ואף מופיע עם להקתו ״דבש וכסף״ בכל רחבי אמריקה. קלארק יעביר בכנס כיתת אמן, שבה יספר איך השיחות עם בתו הפעוטה היו למהלך החשוב ביותר בקריירה שלו.

ג׳ייק רופר (Jake Roper) שיגיע לראשונה לארץ, הוא עורך ב- YouTube space ומפיק בערוץ Vsauce3, המוקדש לגילויים המדעיים שמאחורי עולמות בדויים. למשל, מה היה קורה אילו סופרמן באמת היה משתמש בכוח שלו, או האם יצור חי בגודל של גודזילה באמת יתכן מבחינה ביולוגית. לערוץ הפופולארי קרוב ל-2 מיליון עוקבים ו-130 מיליון צפיות. רופר יעביר בכנס סדנה, ״לדבר בשפת ה-YouTube״, שבה ילמד איך לבלוט עם יצירות רשת ולהגיע לקהלים רחבים.

הכנס, שאותו עורך ומנחה ארי דוידוביץ׳, יכלול גם הרצאות קצרות של מרצים ישראלים על חיי היצירה באינטרנט: ד״ר כרמל וייסמן מאוניברסיטת ת״א תרצה על נפילת המחיצות בין דיבור לפרפורמנס ובין שפת היומיום למבע אמנותי; שלו מורן – אוצר ומעצב משחקי מחשב, יספר על הדרמה של הגיימינג במשחקים בקולנוע וברשת, ובמאי הטלוויזיה גבעון שניר יתחקה אחרי הכסף ויציג מודלים חדשים להפקת תכנים. פאנל בהנחיית העיתונאי דרור גלוברמן יארח על במה אחת את היוצרים הישראלים הכי חמים ברשת, שיספרו על הדרך להצלחה ביצירת סדרות אינטרנט פופולריות.

בסיום הכנס, יוקדש הפאנל המסכם לתחרות ׳יוצרים ברשת׳ 2.0',  שיצאה לדרך זו השנה השנייה. זוכי השנה שעברה יתנו טיפים להגשות מוצלחות ויספרו על השנה שעברו מאז הזכייה בתחרות. ההרשמה לתחרות בעיצומה.

 הכניסה לכנס ללא תשלום, בהרשמה מראש בלבד על בסיס מקום פנוי באתר – www.madeforweb.co.il

פורסם על ידי אסי אייס

TasteMaker, מייסד ועורך "וואללה אישי". מסניף אבקת אינטרנט מהבוקר ועד הלילה.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *