מחשבון מכס
לחץ להגדלה

נדירים ברי המזל שמבצעים קניות באינטרנט בחו"ל שלא נתקלו בהפתעות מצערות בדמוי עמלות שילוח או מס נשך של מדינת ישראל והמכס הרעבים שלה.

יתרה מזאת, כל נסיון לברר עלויות מכס מבעוד מועד נתקלו באתר מיושן שלא עולה בדפדפן שאינו אקספלורר גירסת הפלינטסטונס.
מהסיבות האלה הוקם אתר  מחשבון לחישוב מחיר סופי ברכישות מחו"ל, כולל מיסים, בשם  'קנה לי' kneli.co.il .

מתוך הודעת היח"צ: "קניות מקוונות מחו"ל הופכות נפוצות יותר ויותר, ואיתן גדל הצורך בהערכה מדויקת של מחירו הסופי של  המוצר כולל חישוב עלויות המיסים הנלוות אליו. כאשר מגיע מוצר מחו"ל לישראל, בין אם הוא נרכש באינטרנט ובין אם ניתן במתנה, מתלווים אליו שלושה סוגי מיסים:

  • מכס: תשלום המוטל על כל הסחורות שנכנסות למדינה.
  • מע"מ: המוטל בכל רכישה של מוצרי צריכה.
  • מס קנייה: שנועד להגן על עסקים ישראלים ולעודד צריכה מקומית. "

אם כן, ידוע כי  ניתן לייבא בפטור מלא ממיסים, מוצרים שערכם עד 75 דולרים (כולל הובלה ודמי משלוח) או 500$ לפי הצו שהוציא שר האוצר (אני לא מאמין לו), למעט מוצרי טבק, אלכוהול וטלפונים ניידים אשר אינם פטורים ממיסים. מי לא פטור וכמה צריך לשלם עליו? לכו חפשו באתר רשות המסים ותגלו ששמים עליכם זין ושאנחנו לא אומת הסטארט שמספרים לכם.

בשביל לדלג על הצורך לנבור באתרי הממשלה ולוותר התענוג המפוקפק הזה מגיע קנה לי – מחשבון חינמי לביצוע רכישות נבונות ברשת, הימנעות מהוצאות בלתי צפויות וידיעה ברורה ומדויקת כמה בדיוק משלמים ועל מה.
מאחורי קנה לי עומדת סוכנות הדיגיטל 'בנזו-מדיה', אשר עוסקת בשיווק ועיצוב מוצרים אינטרנטיים, אתרים ואפליקציות.
לדברי אורן ראובני, מייסד- שותף קנה לי: "קנה לי הינו מחשבון חינמי, פשוט וקל לתפעול, המספק מחיר עלות סופית בשקלים לכל מוצר, כולל מיסים נלווים, כל שצריך לעשות הוא להכניס את מחיר המוצר, לבחור את הקטגוריה המתאימה ובלחיצת כפתור נחשף המחיר סופי, לאחר חישוב המיסים".
כאשר התעניינתי לגבי המודל הכלכלי של האתר ונמסר לי שכרגע אין מודל עסקי. בעתיד הם ישקלו מודל עסקי של פרסומות או שיתופי פעולה מסחריים‎, אבל לא כרגע.

אז כרגע, לאור החגים הבאים עלינו לטובה: בלאק פריידיי וסייבר מנדיי אני ממליץ להשתמש בכלי הזה ויותר מזה – לא לקנות לפני שבודקים! תתחדשו!

פורסם על ידי אסי אייס

TasteMaker, מייסד ועורך "וואללה אישי". מסניף אבקת אינטרנט מהבוקר ועד הלילה.

הצטרף לדיון

תגובה 1

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *