סיכום השבוע הראשון של הרשת החברתית החדשה של גוגל – גוגל פלוס

בום! השבוע השיקה גוגל את הרשת החברתית שלה: גוגל+, זהו לא הניסיון הראשון של גוגל להיות חברתיים (ע”ע גוגל באז וgoogle wave) אבל מוכרחים להודות שהפעם זה נראה טוב. אני, לשם הגילוי הנאות, בעד.

מקבץ דעות רנדומלי שכל קשר בינו לבין עצמו מקרי

כזה הפוסט הזה הולך להיות (קצת כמו הoverload שמייצרות הרשתות החברתיות), אני פשוט אציג בהמשך את ההיילייטס שנצטברו במהלך השבוע אודות הרשת על מגוון ההימורים האם היא תתפוס או לא וכן הלאה, מי שמצפה למאמר אקדמי מוזמן לצאת עכשיו מהאתר.

נתחיל מהעיצוב

העיצוב מקסים (במיוחד האנימציה שאתה מוחק מישהו מהמעגל), קשה להסתכל על פייסבוק אח”כ…

על העיצוב, כך אומרים, אחראי המעצב של אפל שעיצב את המקינטוש הראשון. באופן כללי עברה השבוע ענקית החיפוש שינויים משמעותיים בעיצוב על שלל מוצריה וניתן להבחין, בין היתר, בBAR השחור שנוסף לכל המוצרים, מעין דשבורד מינימילסטי, נייס.

למה צריך את זה? זה לא קצת מאוחר מדיי?

מה גוגל יכולה להציע שפייסבוק לא מציעה? למה אנחנו צריכים עוד רשת חברתית? ראשית צריך לשבור את המונופול של פייסבוק כי לא ייתכן שחברה אחת תחזיק ותשלוט בכל כך הרבה מידע. הכח של פייסבוק הוא עצום והוא נתון לשליטה/צנזורות ושאר דברים מסוכנים -אנחנו צריכים אלטרנטיבות (דעתי האישית) על כן צריך רשת חברתית נוספת. החידוש של גוגל הוא שהם מספקים, מלבד העיצוב היפהפה (לעומת האין-עיצוב של פייסבוק) מספר פתרונות שבפייסבוק פשוט מסורבל מדיי לעשות ראה circles.כמה מאיתנו באמת יודעים לסדר קבוצות חברים בפייסבוק ולשלוט במה יישלח למי?


מלבד זאת, קיימים פיצ’רים ממש מגניבים בגוגל+ שייקח לכולנו עוד זמן להכיר ולהשתמש כמו גוגל ניצוצות לדוגמא, שנותן במה מגניבה להתבטא מול החברים, או משהו כזה…:

מלבד אלו כבר דיברנו על כפתור על הגוגל +1 שמקבל השבוע משמעות חדשה (או בקיצור מקבל משמעות) והיריעה קצרה מלכתוב על הכל בפוסט אחד וכמובן שיהיה זה מוטעה לחרוץ גורלות שבוע אחד בלבד אחרי שהמוצר באוויר (לכל המהמרים והדעתנים למיניהם).

לסיכום, הרשת החברתית של גוגל נראית מרשימה, לא את כולה חשפתי עדיין ואני מניח שבשביל לחשוף ולהנות מכל מה שהיא מציעה צריך לפחות חודש אז תתאזרו בסבלנות, המשך יבוא.

עד אז, ובתקווה שגוגל + לא תהיה כמו המכונית המטורפת שהומר סימפסון בנה בזמנו שהציעה את כל התוספות הכי קוליות שיש, ונכשלה… אתם מוזמנים להשתמש בכפתור ה+1 בתחתית העמוד, להגיב ואפשר גם לבקש בקשה להזמנה או לצרף אותי למעגל שלכם בגוגל פלוס. אני, asiacemeir at gmail dot com, מחכה לכם.

הומר סימפסון במכונית שהוא עיצב

אודות אסי אייס

TasteMaker, מייסד ועורך הבלוג וואללה אישי. מסניף אבקת אינטרנט מהבוקר ועד הלילה. כל כך מכור שגם פעיל בגוגל+
הצטרפו לצוות הכותבים

אהבתם מה שקראתם? עזר לכם במשהו? צחקתם? בואו להראות אהבה!

להגיב זה מזניב

comments