"אין שמחה כמו השמחה לאיד" הביטוי הזה ידוע עוד מימי חז"לינו. אבל זה היה מזמן.


מאז עידן הטלוויזיה היו האנשים שידעו לתרגם את התובנה הזו לכסף. ראינו את זה בתכניות כמו "פספוסים" ואפילו דודו טופז (ז"ל) טבע היטב באחד הפרומואים הקודחים בערוץ 2 את המונח: "הישראלים שמחים כשמישהו נדפק".

אבל זה היה בטלוויזיה וגם זה היה מזמן. בעידן האינטרנט אנו רואים "ערוצים" שלמים שמוקדשים רק לנפילות וכשלונות של הזולת- האתרים האלה מצליחים מאוד!

אני חושב שהמפורסם והגדול ביותר הוא failblog, failblog  הוא למעשה התנ"ך של השמחה לאיד. ניתן למצוא בו כשלים מתחומי חיים רבים, מסיבות, קעקועים, פייסבוק ופחות או יותר כל דבר פומבי בו ניתנת לבן האנוש הזדמנות לטעות בו. האתר מעודד העלאות גולשים וכן אינטראקציה לדירוג רמת הכישלון. ניתן להעביר שם שעות על גבי שעות של צחוק ורגעי WTF, כאמור אחד האתרים החזקים. כנסו כנסו.

וכמובן שישראל, מעצמת הייטק, לא נשארת מאחור. תכירו את "כשל" הגרסה הישראלית של פיילבלוג. כאן תזכו לראות כשלים כחול לבן, רגעים קטנים ושנונים שמראים שגם בישראל אפשר לטעות, ועוד איך.
גם כאן יש אפשרות להעלאות ודירוג גולשים. אחד הפיצ'רים ששווה לשים לב אליו הוא תגובות הגולשים שמעצימים את החוויה. כנסו כנסו…

keshel.com
מתוך "כשל"

ולסיום, בונוס!, לא אתר כי אם עמוד פייסבוק שיעדכן אתכם כשמישהו ייכשל "כשלון- המקום הכי כושל ברשת", הצטרפו אליו וקבלו עדכונים שוטפים מהסוג הזה ישר לפיד

כשלון - המקום הכי כושל ברשת
מתוך "כשלון- המקום הכי כושל ברשת"

נהניתם? שתפו!

פורסם על ידי אסי אייס

TasteMaker, מייסד ועורך "וואללה אישי". מסניף אבקת אינטרנט מהבוקר ועד הלילה.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *