חיכינו וגיבינו ומי לא בא? אנונימוס!

אחרי איום נחרץ להפיל את פייסבוק ב-5 לנובמבר, חלף התאריך הזה כאילו כלום. פייסבוק המשיך כהרגלו לשלוט באינטרנט ובחיינו ולא נצפו תקלות חריגות מכיוון אנונימוס בגזרה הזו.
אולם, מסתבר שבגזרה אחרת, התבשלו דברים אחרים, חריפים בהרבה. וכך גילינו שיום למחרת, בשישי לנובמבר, הופלו אתרי ממשלה רבים ביניהם אתר משרד הבריאות, אתר השב"כ והאתר של צה"ל הושבתו ומי שניסה להיכנס אליהם קיבל את ההודעות הבאות:

אתר משרד הבריאות
מתוך אתר משרד הבריאות

מתוך אתר צהל
החשוד העיקרי מאחורי ההתקפה הזו הוא ארגון אנונימוס הידוע לשמצה. וזהו הסרטון שפורסם שמפליל אותו שפורסם ב-4 לנובמבר, יומיים בלבד לפני הורדת האתרים:

תמליל הסרטון:

ברכות ממשלת ישראל,

העולם עד היום לחיילי חיל הים שלך שעלו על המשט שהיה בדרכו לרצועת עזה, בניסיון לשבור את המצור הימי של חוקי האבטחה שהוצבו על ידיך לפגוע תושבי עזה בשם בטרור.

שתי ספינות המשט איריות-קנדיות – השחרור הקנדית  (תחריר), והאירית (פלוטילה) – עם 27 נוסעים מתשע מדינות על הסיפון התקרבו לעזה במשימת שלום הומניטרית. הם לא היו בתוך שטחי ישראל ואינן נשאו נשק. סירות אלה נתפסו על ידי חיל הים שלך בדיוק בשעה 15:59 זמן עזה: הכלים היו 35 NM מחוץ לעזה, במים בינלאומיים בעת לכידתם. זהו סימן ברור של פיראטיות בים הפתוח. יתר על כן, החלטת האו"ם 3005 קובעת, כי כל המשאבים (ביניהם הים) והעושר הטבעי נופל תחת שליטה של ​​תושבי עזה.

הפעולות שלך הן בלתי חוקיות, נגד הדמוקרטיה, זכויות האדם הבינלאומי, הדין הימי. הצדקת המלחמה, רצח, יירוט חוקי, ופעילויות פיראטיות בחסות חוקי ההגנה לא נעלמו מעינינו או מעיני אזרחי העולם.

אנחנו לא נסבול סוג כזה של התנהגות תוקפנית חוזרת ונשנות נגד אזרחים לא חמושים. אנחנו, יחד עם עוד 127 מדינות מכירים בפלסטין כמדינה עבור העם הפלסטיני ובמעשים כאלה על ידי הצבא שלך כמעשי מלחמה נגד מדינה ריבונית אחרת.

אם תימשך חסימת משטים הומניטריים לעזה או שתחזרו על מעשיו הנוראים של מאי 31, 2010 נגד כל משט חופש לעזה. אז תותירו אותנו ללא ברירה אלא להכות בחזרה. שוב ושוב, עד שתפסיקו.

אנחנו אנונימוס,
אנחנו לגיון,
אין אנו שוכחים,
אין אנו סולחים,
צפו לנו.

מצה"ל ומשרדי הממשלה נמסר כי מדובר בבעיית חומרה כלשהי אך לנו נראה תמוה שכולם נפלו בו זמנית, כידוע ארגון אנונימוס הוא ארגון מבוזר ולא נלקחה אחריות עדיין, כמו כן האתרים שנפלו לא הראו שקופיות המרמזות על פעילות הארגון. אני רוצה לשאול מה דעתכם? האם באמת מדובר בתקלה טכנית ובצירוף מקרים או שמא אתרי הממשלה היו חלשים אל מול התקפת ההאקרים? [תשובתכם בתגובות]

פורסם על ידי אסי אייס

TasteMaker, מייסד ועורך "וואללה אישי". מסניף אבקת אינטרנט מהבוקר ועד הלילה.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *