גרמניה נגד פייסבוק – ראונד 2

האתר thenextweb מדווח כי ממשלת גרמניה מגישה תביעה נגד פייסבוק (וזו לא הפעם הראשונה) כנגד אפליקציית זיהוי הפנים שהיא מאפשרת.

לדברי הגרמנים, איסוף הנתונים הביומטריים (זיהוי הפנים) של פייסבוק מתבצע ללא יידוע המשתמשים ולא עולים בקנה אחד עם חוקי האיחוד האירופי.

פייסבוק מצדם, טענו שהם דווקא כן פועלים על פי החוק ואין צורך להגיש תביעה.

הרשויות בגרמניה טוענות כי אמנם יש אפשרות להתנתק מהשירות של זיהוי הפנים אך הדבר לא מספק אותם, לדבריהן הבקשה צריכה להיות על מנת להתחבר, בטרם נלקחים הפרטים המזהים.

יחד עם זאת, נטען כי לגרמניה תהיה בעייה לגרמניה לאכוף את החוק ואת החלטת בית המשפט מאחר והשרתים של פייסבוק לא נמצאים על אדמות גרמניה והשליטה שלהם על מה שמחוץ לטריטוריה שלהם מוגבלת בהחלט.

אולם, אם מדינות נוספות יחליטו לנהוג כפי שנהגה גרמניה, הפיצ'ר הזה יוכל להידחק או לפחות לפעול לפי ההיגיון שיש להסכים להפעילו ולא רק להתנתק ממנו.

לדעתי האישית, אני כבר מזמן הבנתי והפנמתי שמי שרוצה פרטיות, אין לו מה לחפש בפייסבוק. אולם, באופן חד פעמי אני נוטה להסכים עם החלטת גרמניה ורואה צדק בדבריהם, אני מקווה שהתביעה תוכרע כי ישונו סדר הדברים ושפייסבוק תקבל את עמדת גרמניה. המצב כיום קצת מרגיש כמו מחטף, אבל שוב, אם אתה רוצה פרטיות – אל תהיה בפייסבוק! על כל פנים…אשמח לשמוע מה אתם חושבים ומה דעתכם בנושא.

פורסם על ידי אסי אייס

TasteMaker, מייסד ועורך "וואללה אישי". מסניף אבקת אינטרנט מהבוקר ועד הלילה.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *