נתחיל בשאלה: האם גם אתם חשים לפעמים שפשוט אין לכם מספיק זמן בהמהלך היום? לא מספיקים לקרוא את כל מה שבאמת מעניין אתכם?  חולמים על מציאות שבה יהיה לכם יותר זמן פנוי לבלות עם המשפחה/ לעשות יותר פעילות ספורטיבית/ לעשות קניות חכמות מבלי לבזבז זמן בחיפוש חניה בסופר השכונתי ועוד… (מחקו את המיותר, אם יש כזה דבר…).  קראתי באיזה מקום שאם אתה מרגיש שאין לך מספיק זמן, פשוט תקדיש פחות זמן לצפייה בטלויזיה. אני מסכים עם האמרה הזו חלקית, כי מניסיון – זה לא מספיק. גם אם נצמצם את צריכת הטלויזיה שלנו לאפס, החיים המודרניים "דואגים" לעטוף אותנו בשלל דרכים וכלים יצירתיים לקחת מאיתנו את הזמן הפנוי (והמועט) העומד לרשותנו. הסמארטפון שלנו, למשל, מחובר אלינו 24/7, דרכו אנחנו מחוברים לעולם דרך האינטרנט המהיר, אפליקציות, WIFI ורשתות חברתיות. מספיק שתיזכרו בפעם האחרונה ששכחתם את הנייד שלכם בבית ותבינו עד כמה הפכנו תלותיים במכשיר הזה. מרוב תלות אנחנו כבר לא חכמים בלעדיו….

 משווקים ויצרנים יצירתיים זיהו את הצורך הזה בחיי האדם המודרני, ובשילוב בין החיבור התמידי שלנו לרשת האינטרנט לבין הצורך שלנו לשתף במידע ותוכן אישי עם החברים ברשתות החברתיות יצרו מספר מוצרים ואפליקציות שנועדו להפוך את החיים המודרניים למעט יותר קלים, שיתופיים ובעיקר – מהנים! הדוגמאות שלפניכם אולי אינן חדשות בחלקן, אך בכולן נכלל חיבור מגניב בין העולם הפיזי לדיגיטלי:

 הדוגמה הראשונה היא רעיון מגניב של חברת jawbone שמחברת בין העולם הפיזי לעולם הוירטואלי בצורת צמיד יד שמקושר לאפליקציית מובייל. הצמיד "מזכיר" לנו, בהתאם להגדרות האישיות שלנו, לעצור את מה שאנחנו עושים בנקודות זמן שונות במהלך היום, ולבצע פעולה אחרת שאותה "שכחנו" לבצע, כגון לאכול/ לעשות קצת מתיחות/ הפסקת ספורט/ לנוח קצת ועוד….

דוגמה נוספת ויש לציין – משובחת מגיעה אלינו מדרום קוריאה. ענקית הקמעונאות TESCO הפועלת במדינה חשבה על דרכים יצירתיות להרחיב את רשת הסניפים הפיזיים שלה כדי להפוך לרשת הגדולה במדינה, וזאת מבלי לפתוח סניפים חדשים. האינסייט עליו התבססו נבע מאורח החיים העמוס שתושבי דרום קוריאה ידועים בו. מדובר בעם שידוע בקפדנות התעסוקתית והאינטנסיבית שלו, ולכן הפיתרון השיווקי הבא מתאים כ"כ לאופי החברתי- תרבותי בה הוא פועל: הרשת הקמעונאית החליטה לעזור לדרום קוריאנים הנוסעים ברכבת התחתית לנצל את הזמן לפני/ אחרי נסיעה בצורה טובה יותר וזאת – ע"י קניות! בפריסה רחבה של תחנות SUBWAY במדינה, הוצבו לוחות רבים הכוללים תמונות של מאות ואלפי מוצרים אמיתיים כפי שהם מופיעים בסופרים הפיזיים. תצוגה של כל מוצר כלל את המחיר כמובן, וכן QR CODE שבסריקתו דרך אפליקציה מיוחדת מוסיפה את המוצר לסל הקניות האישי. בסוף התהליך, המשתמשים ביצעו את התשלום דרך המובייל ואפילו דאגו לביצוע משלוח המוצרים ישירות אליהם הביתה! המהלך השיווקי המדהים הזה זכה לפרסים בינלאומיים אבל לפני הכל – הדגים חיבור בין העולם הפיזי לדיגיטלי ולא רק כגימיק שיווקי, אלא – דרך חכמה לעזור לבני אדם לנצל טוב יותר את הזמן הפנוי המועט שיש להם.

 הדוגמה השלישית והאחרונה המהווה ביטוי יצירתי לחיבור בין דיגיטל ולעולם הפיזי התרחש ממש החודש, בחג המולד האחרון בניו-יורק ובסן פרנסיסקו במקביל. אני אוהב את הפעילות הזו במיוחד מכיוון שהיא משלבת בין תרומה אמיתית וישירה לקהילה (ובזמן החגים התרומה מקבלת משמעות מיוחדת עוד יותר) לבין פעילות שגורמת גם לאדם הציני ביותר להעלות חיוך על הפנים. בפעילות זו חברו רשת הצעצועים Toy for Tots לענקית eBay והשיקו חלונות ראווה אינטראקטיביים בחנויות והציגו בהן צעצועים עם תגי מחיר וירטואליים משולבי QR CODES. ע"י סריקה של הקוד והורדת האפליקציה של eBay לסמארטפון, המשתמשים יכלו לתרום כל סכום שנע בין 2$ ל- 25$ ישירות לחנות. מייד עם ביצוע התרומה (ואני מזכיר – דרך אפליקציית המובייל) הצעצועים "קמים לתחיה" באמצעות "אוגמנטד ריאליתי" (מציאות מוגברת) ומביעים בפני התורם את הערכתו ותודתו בשם הילדים. כל התרומות קודש לקניית מתנות לחג עבור ילדים מעוטי יכולת.

צפו:

פורסם על ידי עומר מילויצקי

עומר מילויצקי, מנהל פיתוח עסקי בלוח winwin, כותב ומעדכן בשעות הפנאי בבלוג redefine.co.il

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

קראו גם את:
איך לעזוב עבודה קבועה ולהקים מיזם…חלק אחרון

איך לעזוב עבודה קבועה ולהקים מיזם לפני שאתם מתחילים לקרוא את הטור ה-3 והאחרון בסידרה אני מבקש שתפעילו רמקולים ותצפו...

סגור