בזמן האחרון אני שומע יותר ויותר אנשים שמספרים שנגנב להם האייפון, אז חקרתי קצת את הנושא כדי להגיע לשורש הבעייה ולתרום את תרומתי לעצור את התופעה המרתיחה הזו.

שאלתי את כל מי שאמר לי: "נגנב לי האייפון" איך זה קרה לו ועקבתי אחרי סיפורים שרצו בפייסבוק ואף הגיעו למדור המבוקשים והגעתי למספר מסקנות שכוללות מספר טיפים לזהירות ויכולים לעזור לכם לשמור על האייפון מגניבות כואבות. אחרי הכל, כל מי שיש לו אייפון כבר פיתח בו תלות ושמר בו את מיטב המידע האישי שלו, אובדן של אייפון כתוצאה מגניבה הוא קשה נקודה.

נתחיל ממוכרים בחנויות, אתם קבוצת הסיכון הגדולה ביותר. אתם יושבים בחנות רוב היום, אין מה לעשות כשאין לקוחות אז משחקים באייפון, עד שמגיע הרגע שנכנסים קונים (ביניהם הגנב) או אפילו רק קונה אחד (הגנב) ומתחיל להעסיק אתכם. הטלפון נשאר ליד הקופה ואז כשאתם עסוקים הוא פשוט משלשל אותו לכיס/תיק/שקית ומסתלק. על מנת למנוע מצב זה, עליכם לזכור להחזיק את האייפון צמוד אליכם (להכניס לכיס כשבאים קונים) וכמובן להתקין מצלמה ולציין שהחנות ממוגנת. צפו במספר מקרים:

וזה כבר ממש זריזות ידיים, נוכל מקצועי:

אגב, אם אתם מזהים את הגנב, צלצלו ל 03-5371508.
עוד מקרה, שיתוף פעולה בין שני גנבים בחדר הכושר גו אקטיב בקרית אונו:

בקיצור, הבנתם את השיטה. שמרו את האייפון קרוב לגוף.
שיטה נוספת: "מתרימים"
שיטה נוספת היא "מתרימים", בדרך כלל, אבל לא תמיד, אותם מתרימים שניגשים אליכם כשאתם במסעדה. השיטה של אלו היא לשאת קלסר או משהו שיוכלו להניח על השולחן, בדר"כ על האייפון ובסוף השיחה בין אם תרמתם או לא הם ירימו את הקלסר בצירוף האייפון, אז היזהרו!
שיטה נוספת, נכונה תמיד ולא רק לאייפונים אלא גם לארנקים ושאר חפצים יקרי ערך הם כל אותם "שליחים" או אנשים לא מוכרים שנכנסים למשרד או לעסק עם קסדה ומשקפי שמש, אתם כבר יודעים להיזהר מהם נכון?
מעבר לכל אלה חשוב להגדיר סיסמה לאייפון וגם להשקיע באפליקציה לתפיסת גנבים  iGotya. אם תהיו ערניים ותזכרו את סרטוני הגניבה האלה לא תצטרכו להשתמש בה.
היזהרו, והפיצו את הלינק לחבריכם בעלי העסקים או המוכרים בחנויות!

פורסם על ידי אסי אייס

TasteMaker, מייסד ועורך "וואללה אישי". מסניף אבקת אינטרנט מהבוקר ועד הלילה.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

קראו גם את:
אנונימוס
אנונימוס מציגים: כך תתחמקו ממצלמות האבטחה

איך להתחמק ממצלמות האבטחה הביומטריות ארגון אנונימוס, הלוחם למען זכויות האזרח וחופש הפרטיות, שיחרר אתמול סרטון הדרכה המספק מספר דרכים...

סגור