היום בסביבות השעה 10:00 הסב חברי ע’ (השם שמור במערכת) את תשומת לבי לכך שאתר אל על ירד מהאוויר וכעת לא ניתן לבצע הזמנות דרכו. במקום מערכת ההזמנות מופיעה הודעת תקלה: “אנו מודעים לכך שמזה שבועיים מתנהלת מלחמת סייבר נגד מדינת ישראל. אנו עוקבים מקרוב אחר פעילות ההאקר הסעודי. כמו כן, אנחנו נוקטים באמצעי זהירות בפעילותו של אתר החברה. כתוצאה מכך ייתכנו שיבושים בפעילותו של האתר, אנא נסו שוב במועד מאוחר יותר, תודה”

עד כאן, על פניו הכל טוב ויפה, אך אותו ע’ סיפר לי כי בעת ההזמנה הטלפונית, טענה הפקידה שלקחה ממנו את ההזמנה שהיא תחייב אותו ב5$ על כך שביצע את ההזמנה בטלפון ולא באתר, חוצפה!

הזמנת כרטיס טיסה
אתר אל על למטה

זה הטריף אותי
התקשרתי בעצמי לאלעל על מנת לברר את העניין בעצמי. העליתי שמערכת קבלת השיחות, אותו משיבון אוטומטי שכולנו מכירים, לא עודכנה ועדיין מפנה להזמין באתר (קצת חובבני לטעמי עבור חברת התעופה הלאומית) וכמו כן, כאשר הגעתי ל”תחנה” של הזמנת הכרטיס טרח המשיבון לעדכן אותי שאחוייב בחמישה דולרים על כל כרטיס שאזמין בטלפון. לעומת זאת, הנציג שדיברתי עימו (ניסן) אמר לי כי אם אכרטס עכשיו את הטיסה שלי, בזמן שהאתר למטה, לא אחוייב.
נרגעתי
אם כן, כל שנותר לי לעשות הוא רק לעורר את המודעות שלכם לגבי העיניין, אם אתם נאלצים להזמין כרטיס טיסה בטלפון (מכל סיבה שהיא) בידקו את מצב האתר, אם הוא מושבת שימו לב שלא יחייבו אתכם באקסטרא 5$ האלה שעושה רושם שהמדיניות לגביהם לא אחידה.

כמו כן, אם כבר הזמנתם, בידקו את זכאותכם להחזר.

לסיום, אני רוצה להוסיף שהמנהג לגבות אקסטרא על הזמנות בטלפון (ולפעמים גם באתר-בתי קולנוע)  הוא הרגל מגונה בעיקר של סוכנויות נסיעות ובתי קולנוע בארץ בעיקר. ושבמדינות מתקדמות בעולם לא יעלה על הדעת דבר כזה. כמו כן, אם כבר הייתם גיבורים לגבות תוספת על הזמנה טלפונית מן הראוי שתפצו את הלקוח שרצה להזמין באתר ונאלץ להמתין על הקו ולדבר עם נציג בלית ברירה ולא רק לא תגבו את התוספת.

צדק חברתי ומודעות צרכנית מתחילים בלעצור תופעות כאלה! בואו נשים לזה סוף.

אז אם חסכתי לכם איזה חמישה דולר, תנו Share/Like, זה לא עולה כסף 🙂

Published by אסי אייס

TasteMaker, מייסד ועורך "וואללה אישי". מסניף אבקת אינטרנט מהבוקר ועד הלילה.

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
קראו גם את:
איש שמן צניחה חופשית
השמן המעופף מקמפיין ייגרמייסטר בהופעת אורח בוואללה אישי

בשבוע שעבר קראתי בפטריה על משרד פרסום הולנדי Wenneker TV)) שכל כך שמח שקיבל את תקציב ייגרמייסטר והחליט לעשות מהלך...

סגור