לא רבים יודעים אך ב15 למרץ מצויין ברחבי העולם יום הצרכן הבינלאומי, מטרות היום הזה בין היתר הן העלאת מודעות העצמת הצרכנים.

לטובת העניין הוזמנתי על ידי המועצה הישראלית לצרכנות לבקר באירוע השנתי, שנערך ברחבת הסינמטק בתל אביב, שנועד להעלות את המודעות הצרכנית בארץ ולהביא לידיעת הציבור על קיומו של הגוף הזה שנועד לתמוך בצרכנים ולייצג אותם מול החנויות והחברות מהן הם צורכים.

במקום הוצבו דוכנים המחולקים לפי תחומי צריכה: תקשורת, רשתות שיווק, ביגוד והנעלה, מכשירי חשמל, תיירות לימודים וקורסים, משקפיים וריהוט.
בכל עמדה עמדו נציגים שנתנו מענה מיידי לעוברים והשבים והציגו בפניהם את האפשרויות כעמידה מול גופים איתם נתקלו בבעיות כמו כן ניתנו עלונים עם טיפים שימושיים לצריכה בכל תחום.

משיחה שערכתי עם מנכ"ל המועצה, אהוד פלג, והדוברת, רקפת וינטראוב,  נודע לי על המוטו החדש שהמועצה מנסה להעביר לצרכנים על מנת לחזקם והמוטו הוא "קנו בתבונה בב.ק.ש.ה" כאשר בקשה מהווה ראשי תיבות לבדוק קרא שאל והשווה. כל כך פשוט ונכון. אחת ממטרות המועצה היא לעורר את המודעות הצרכנית לצורך בסחר הוגן, דבר אשר יכול לתרום באופן יעיל למאבק החשוב ביוקר המחיה.

מספר סיפורים צדדיים שאספתי מהמפגש הזה היו לא פחות מעניינים:
ראשית, הערוץ הראשון שנקרא לסיקור האירוע ביקש לדחות אותו ליום אחר מאחר ואין לו היום כתבים לסקר את האירוע (והרי כולנו עובדים אצלו, אז זה לא בקשה מוגזמת).

שנית, וזה לא חדש, המציאות בישראל לגבי סחר הוגן מחוייבת בחקיקה. בעוד בעולם הדברים מעוגנים בנורמה החברתית והצרכנים לא צריכים להיות מתוחים ולדאוג שדופקים אותם בכל הזדמנות אפשרית (אנחנו בטח לא פראיירים).

עוד, מספר התלונות שמתקבלות המועצה מתקבלות בעיקר בתחום התקשורת, וזאת למרות הירידה שחלה מאז כניסתו של כחלון לתפקידו.

אחרון, עדיין לא נמצא מענה לחוצפה/שוד של סינמה סיטי שגובים עמלה על הזמנה באינטרנט (על כל כרטיס, לא סתם) המלצתי להם על מחאת פייסבוק.

לסיום, אזמין אתכם להשתמש בשרותים שמציעה המועצה ולהיעזר בהם במידה ונתקלתם בבעיה צרכנית. יום צרכן שמח.

אתר המועצה לצרכנות

אהוד פלג
אהוד פלג, מנכ"ל המועצה, סינמטק תל אביב.

פורסם על ידי אסי אייס

TasteMaker, מייסד ועורך "וואללה אישי". מסניף אבקת אינטרנט מהבוקר ועד הלילה.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

קראו גם את:
איך לעשות קמפיין קראוד פאנדינג כמו בוס – רשמים מההרצאה של ארי גוטסמן

השבוע השתתפתי בהרצאה של ארי גוטסמן, יזם סדרתי, איש שיווק מוכשר ויועץ אסטרטגי שגם הספיק לעשות אקזיט חמוד, ונהניתי מאוד....

סגור