יש סאטירה בישראל.

מפלצוני הכנסת הוא סרטון אנימציה שהועלה על ידי יוטיוביסט מגניב בשם מיש (MyshMashko) ולתקוותי יהפוך להיות סדרה.

מפלצוני הכנסת היא סדרה מצויירת בסגנון המאנגה היפני והיא מציגה את נבחרי הציבור בדמויות מפלצות סטייל פוקימון וכל זה ברמת עיבוד ופרודקשן גבוהה ביותר.
המפלצונים שהופיעו בפרק הראשון הם: ליברמן בתפקיד ליבושי, אלי ישי בתפקיד ישי, אהוד ברק בתפקיד ברצ'ו, בנימין נתניהו בתפקיד ביבימון ושטיינמיץ הוא שטייניצו.

לכל מפלצון יש כוח מיוחד –מכת מחץ. אלי ישי מפליץ על המדינה ומחשיך אותה. ברק ידוע בהנפת הברקירי שלו שהורגת את כולם, ביבי שמפריח בועות ועוד.

בפרק הראשון מגיע שטייניצו לברצו ומבקש לקצץ בתפקיד הביטחון לדרישת העם. לאחר שמקוצץ תקציב הבטחון מגיע ביבימון ונחלץ לעזרת ברצו וממליץ לו לעשות ספין ולהפריח את בועת האיום האיראני על מנת להפחיד את האזרחים ולהצדיק את תקציב הביטחון.  לאחר שמפוצץ ברק את הבועה שהפריח וזרע הרס מקבל בונוס, העלאת תקציב הביטחון ושטייניצו מקבל ___ בעין בזמן שביבימון וברצו צוחקים עליו כאשר המסר הוא – המלחמה היא הידיד שלנו. היא מאחדת את העם אך למעשה מאפשרת לשרים לשלוט על הציבור בקלות יתרה וסותמת פיות.

באופן מפתיע התגובות לסרטון אוהדות ולא מגנות את הסמולנים כפי שהייתי מצפה מהחלק הזה של הציבור המתלהם בארץ שקופץ בכל פעם שמישהו אומר את השם ביבי, יש הרגשה שהפעם המסר הועבר בצורה ברורה ונפל על אוזניים כרויות שהבינו שיוקר המחייה נגזר מתקציב בטחון שמנופח ללא סיבה אמיתית וכי גם אם הסיבה האמיתית אין הצדקה ליוקר מחייה קיצוני שכזה.

צפו בפרק והפיצו, זה לטובה:

אשמח לשמוע מה חשבתם בתגובות. הייתם רוצים לראות פרקי המשך?
מפלצוני הכנסת

פורסם על ידי אסי אייס

TasteMaker, מייסד ועורך "וואללה אישי". מסניף אבקת אינטרנט מהבוקר ועד הלילה.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *