איקאה גרפיטי 

איקאה ידועה בקמפיינים מדליקים, כאלה שיוצרים אינגייג'מנט ומזמינים אותנו לעולם שכולו עיצוב ודמיון. הפעם המותג החליט לקחת את הפרסום הקונבנציונלי, לשדרג אותו בגרפיטי סטייל ולהפיח בו חיים.

הקמפיין בא לקדם את שבוע העיצוב במילאן שבאיטליה, והסלוגן שנבחר לקמפיין הוא: "אנשים מפיחים חיים בעיצוב".

החברה עיצבה מדבקות בסגנון 'באנקסי' ושילבה אותם על גבי הפרסומות שלה ברחבי העיר, על מדרגות נעות, קירות וכו'. המדבקות נתנו מראה חיי ויצרו סיפור שמשתלב ומבליט את מהות המותג. התוצאה היו אומנות רחוב מדליקה שמדברת אל קהל היעד ויוצרת עניין ושיח.

לאיקאה ובאנקסי יש היסטוריה משותפת, באנקסי (אמן המשתמש בשם בדוי, הידוע באומנות רחוב בשחור לבן, וכאקטיביסט) השתמש באיקאה באחת העבודות שלו, בה התבטא במשפט: "לא נוכל לעשות דבר לשינוי העולם עד שהקפיטליזם ייפול, עד אז כדאי שנלך לשופינג כדי לנחם את עצמנו".

איקאה לא התבלבלה, והחליטה לתת לאומנות הזו פרשנות משלה ולנצל אותה לטובתה דרך הקמפיין המרענן הנ"ל.

בין המדבקות שקישטו את רחבי מילאן תוכלו למצוא גמד גינה שיושב על ערמת מגזינים, כלב שהחליט לקפוץ לבקר, בלרינה שמתמתחת על כיסא מאיקאה וחתול שנמאס לו ללכת ברגל.

מה שמגניב ברעיון הוא שגם אם באנקסי יחליט לגבות שכר על זכויות יוצרים, איקאה תהיה המותג הראשון שסוף סוף יחשוף את האדם מאחורי האמן המסתורי 🙂

צפו בתהליך מהרעיון לביצוע:

פורסם על ידי נדב שם

Brand Architect עם חיבה על גבול האובססיה לשיווק, אוהב לכתוב ויודע לקרוא. ספר המתכונים היצירתי. >>> עיקבו אחרי נדב ו Brand Ad בפייסבוק ובפינטרסט

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *