קבוצה חדשה ומעניינת שגדלה מיום ליום שמה לה למטרה להחזיר את החוף הדרומי (דרומית למרינת הרצליה) לציבור.

אז מה המצב כיום, למה הם צועקים?

הכניסה למים לשחייה, גלישה או חתירה אסורה בקטע החוף שצמוד לשובר הגלים מדרום. היחידים שמורשים להכנס הם בעלי אופנועי הים אשר משלמים דמי כניסה לחוף לחברה הכלכלית לפיתוח התיירות להרצליה בע”מ – הרשות האחראית על החופים בהרצליה.

אתם בטח שואלים “איך אוכפים את זה?” – אז בכל שבת נמצאים במקום פקחים של העירייה ואם גולש נכנס למים הוא מקבל קנס. ממידע שהתקבל מהעירייה וזמין לכולם בקבוצת הפייסבוק של המאבק עד כה חולקו 48 קנסות בשווי כולל של 22,800 ₪.

העמדה האישית שלי כלפי אופנועי הים אינה רלוונטית לפוסט הזה, אולי בפוסט אחר אפרט למה זה דבר מגעיל, הנקודה החשובה היא שסגרו לכל הציבור עוד חתיכת חוף עבור קומץ אופנועי ים. אתם עלולים לחשוב בטעות שהעירייה מרוויחה המון כסף – אפילו זה לא… תראו את הצהרת העירייה:

אתם גם יכולים לראות את כמות הכסף שהושקעה בפיתוח החוף לאופנועי ים, כמובן מכיס משלם המסים העירוניים של הרצליה.

אז לא רק שסגרו את החוף, ולא רק שמחלקים קנסות לעבריינים שפשעם הוא הרצון לשחות בים, לא רק שהחוף נראה כמו בית קברות בגלל כל העמודים שדפקו שם בחוף – ראו תמונה – כל הסיפור הזה צמוד למרינה שכל יעודה הוא מתן אפשרות לכלי שיט להיכנס ולצאת לים.

קטונתי מלומר שאני מכיר את כל פרטי המקרה ואת ההיסטוריה הארוכה שלו אבל לסיכום:

שוב האזרח הפשוט לא יכול להנות מהחופים והפעם גם אין רווח משמעותי לאף אחד… אז השאלה היחידה שאני שואל זה למה?

אם תרצו ללמוד עוד על הנושא ולראות את החלופות שהוצעו עבור אופנועי הים תוכלו להכנס לקבוצה בפייסבוק – אני בטוח שיוזמי הקבוצה ישמחו אם תצטרפו ותזמינו חברים שאוהבים את הים ומעדיפים חוף פתוח על חוף סגור, רועש, מזוהם ומסריח….

פורסם על ידי גלעד עוזיאלי

הכותב נהנה מחופי הרצליה כבר 30 ומשהו שנים (הרבה לפני שהמציאו את אופנוע הים) ומתפרנס מבוטיק הנסיעות וילה איטליה בו הוא משמש כמנהל שיווק.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

קראו גם את:
וידאו: ג’ייסון ראסל (קוני 2012) נתפס בפומבי עושה “דברים לא יפים”

רק לפני כמה דקות סיפרתי לכם על יוצר קוני 2012 שנתפס ברחובות סאן דייגו כשהוא מתנהג בצורה לא שפויה וכבר...

סגור