הסטארט האפ הישראלי שהכי קל להתחבר אליו ומגיע לו פרגון לדעתי הוא  ווייז (Waze).  אפליקציית ווייז משרתת אותי כבר קצת יותר משנה נאמנה ומלבד כמה פעמים שהלכתי לאיבוד וכמעט ריסקתי את האייפון בעקבות זה אני ממש מרוצה ממנה.

מעבר לכך, השפה הוויזואלית והקראוד סורסינג שיוצא מהנחה שאנשים הם טובים ביסודם (דברי המנכ"ל) מאוד מקלים את החיבור למשתמש והופכים חוייה יחסית "יבשה", להגיע מ-A ל-B  לתענוג.

המודל הכלכלי של ווייז לא היה ברור לרבים בהתחלה, אך היה מובן לכולם שזה הולך לכיוון של פרסומות על גבי המפה. מה שאכן קרה וכניסת המפרסמים (והמזומנים) לא איחרה לבוא וסימנה את ווייז כהצלחה אמיתית.

אולם, זה לא נעצר שם והשבוע נחשף מודל חדש ומאוד מגניב לדעתי, פרסום קולי.

למה הכוונה?

חברת YES, הידועה לשמצה, הוציאה קמפיין חדש לסדרה חדשה בכיכובו של יובל סמו, "זנזורי" והבינה את הפוטנציאל שיש לווייז מעבר לפרסום המסורתי על גבי המפה – הם הטמיעו אפשרות של קיריון הוראות ההגעה בקולו של פיני זנזורי, אותה דמות שמגלם יובל סמו.

אם כן, למרות שאמרתי שיס ידועה לשמצה כשמגיע לפרגן אני מפרגן. מתוך חיבה עזה ליובל סמו ולדמויות אותו הוא מגלם ואחרי התנסות עם הפיצ'ר החדש אני רואה מקום לשבח את היוזמה ולהביע תקווה לראות ולשמוע פרוייקטים נוספים מהסוג הזה.

אגב, קריינות GPS  של סטארים היא לא המצאה של ווייז, יס או משרד הפרסום שיזם את הקמפיין ובעבר כבר סיפרתי לכם על החברה האמריקאית TomTom שמארחת בפיצ'ר דמויות כמו סנופ דוג, החבובות, רחוב סומסום, מלחמת הכוכבים ועוד (ובאמת תהיתי בפוסט הזה מי יביא את זה לארץ…כנסו לקרוא)

צפו בסרטון ההדגמה של יובל סמו ווייז ונסו את זה בעצמכם, הנסיעה כבר לא תישמע אותו דבר:

זנזורי

הצטרפו לוואלה אישי בפייסבוק!!! [לקרוא בקול של זנזורי]

פורסם על ידי אסי אייס

TasteMaker, מייסד ועורך "וואללה אישי". מסניף אבקת אינטרנט מהבוקר ועד הלילה.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *