מחאה: מחרימים את לילה אירועי לילה לבן

אירועי הסופשבוע בתל אביב, עוררו זעם רב, גם ברשת וגם ברחוב. מדיניות ההשתקה והדיכוי עלו מדרגה והידרדרו לאלימות. וכשאני אומר אלימות אני מתכוון לאלימות השוטרים לא להזזת פחי אשפה ושבירת שמשות אלא לנזקים בגוף והתנהלות אלימה כלפי מפגינים. המדיניות הזו מגיעה מלמעלה, השם חולדאי מרוח על כל ההתנהלות של השוטרים וניכרת בה חותמתו הבריונית (ואת זה אני אומר מנסיון).

קשה להאשים את השוטרים, חבורת אנשים לא משכילים שעובדים תמורת משכורת מצחיקה ומבצעים את ההוראות מבלי להפעיל שיקול דעת (או תמורת הטבות עתידיות בפנסיה) אך יש להפנות את האצבע אל האשמים האמיתיים: חולדאי, קציני המשטרה הבכירים ו…מה לעשות, גם ראש הממשלה.

ובכן, יש מי שהרימו את הכפפה והחליטו לעשות מעשה שיחשוף, יבקר ויעניש את חולדאי על המדיניות הבריונית הבזויה שלו וסתימת הפיות.

אנשי תקשורת ואמנות מצהירים בפומבי שידירו רגליהם מאירועי הלילה הלבן שעתידים להתקיים בימים הקרובים כמחאה על אירועי סוף השבוע ולא יתנו לאירוע להיות עלה תאנה או הצגת מראית שווא לעיריית תל אביב הדורסנית.

הראשון שפעל היה גל מור, עורך ומייסד האתר הפופולרי,חורים ברשת, שהצהיר בסטטוס מפורט שצבר תגובות, לייקים ושיתופים רבים מדוע הוא נענה בסירוב להזמנת חולדאי לטקס פתיחת לילה לבן 2012:

מור כותב:

תודה מקרב לב על ההזמנה לקוקטייל הפתיחה לאירועי הלילה הלבן אבל לא תודה. לעמוד שם ולהשיק כוסית שמפניה כאשר רק לפני כמה ימים הוטחו מפגינים לרצפה בעירך ירגיש, איך נאמר, סחי, אטום, נהנתני ומושחת.

אני לא מאלה שמציירים אותך באור שלילי מוחלט. הדברים הטובים שעשית למען העיר לא נעלמו מעיני, אבל אם חשבנו שתל אביב היא אחרת, שבעיר העברית הראשונה יישמר חופש ההתאספות, אז כל זה התפוצץ לנו בפרצוף בסוף השבוע ואחרי שכל העצורים שוחררו הערב גם התברר שציירו לנו תמונה מעוותת של שני צדדים אלימים באותה מידה.

אי אפשר לדבר על רוח קהילתית בעיר ולעודד תרבות ולהתעלם מהעובדה שאין עיר או תרבות בלעדי אותם צעירים שנרמסו בעירך ומנסים בסך הכל להאבק על זכותם לחיים תקינים בארץ הזו. שבירת הרגליים והידיים שלהם תשבור גם את רוחה של העיר ויוותרו רק מגדלים באוויר ומתחמי קניות. לא שמענו את קולך ביום הזה, גם לא אתמול. 

לא סגנון מנהיגות כזה נחוץ לנו בזמן הזה אלא ראש עיר אמפטי יותר. אפשר להתווכח על הדרך והסגנון, על היעדים והדרכים להשגתם, אבל אוהלים זה לא הדבר הכי מפחיד בישראל 2012, בייחוד אם הם תחומים במקום ובזמן. הצעירים האלה הם לא האויבים שלכם והם ראויים ליותר מהתעלמות.”

לאחר פרסום הסטטוס הזה הודיעו גם אתגר קרת, אלכס אפשטיין, אורלי קסטל בלום, דב אלפון ויהלי סובול שבעקבות אלימות המשטרה ומעשים אלימים רבים אחרים הם מבטלים את השתתפותם באירועי לילה לבן. למרות אהבתם העזה לתל אביב אין לדעתם שום סיבה לחגוג בימים אלה. נחשו מה, גם הפוסט הזה זכה לשיתופים ולייקים רבים.

אלכס אפשטיין

לאחר מכן הודיע גם האוזן בר, חנות תקליטים/ספריית וידאו המהווה סמל תל אביב בלתי מעורער, שהוא מבטל את השתתפותו ואני מניח שיהיו עוד רבים שיעשו כן בימים הקרובים.

אני מניח שהמבקרים הקבועים בלילה לבן משנים עברו יחושו שמשהו לא בסדר, עלה התאנה כבר לא מכסה את הז*ן ששמים על האזרחים.

אותי מעניין האם חולדאי כבר מתחיל להרגיש את הבמה רועדת ויוציא איזו תגובה או שהוא מתחיל להתאמן על זכות השתיקה…

עדכון: גם הג’ירפות הודיעו שהם לא יקיימו את ההופעה המתוכננתהג'ירפות

עדכון: חולדאי מגיב

אודות אסי אייס

TasteMaker, מייסד ועורך הבלוג וואללה אישי. מסניף אבקת אינטרנט מהבוקר ועד הלילה. כל כך מכור שגם פעיל בגוגל+
הצטרפו לצוות הכותבים

אהבתם מה שקראתם? עזר לכם במשהו? צחקתם? בואו להראות אהבה!

תגיות:

להגיב זה מזניב

comments