מי לא מתלונן בשנים האחרונות על כאבים צורבים בכיס? כולנו.

שאלות כמו: "למה נותנים לחרדים", "עזבו כיפת ברזל, מה עם החינוך", "תקציב תשתיות לישובים ערביים??" עולות בכל שיחת סלון, ובכל שיחת טלפון – אפילו פייסבוק נהפך ממזמן לזירת התגוששות אידיאולוגית מבחינה כלכלית בעיקר.

כולנו זועמים על התקציב שמחולק ברוב הפעמים מתוך שיקולים ואינטרסים של בעלי הון, כוח ושליטה. הצרה הכי גדולה בכיס הצורב היא תחושת הנוצה הניצבת מול תחנת הרוח הענקית ביותר שידעה מדינת ישראל אי פעם – הכנסת.

לאחרונה הוקם אתר אינטרנט שקורא לאזרחי ישראל לשמש כשרי האוצר של המדינה.

האתר נותן לכם את האפשרות "לשחק" עם תקציב המדינה (וכמובן לעמוד בו) ולתת את הדעת על נושאים שלדעתכם חשוב להשקיע בהם מבחינת חברתית כלכלית כמו: חינוך, יוקר המחיה, הפרטה, עבודה וכו'…

מתוך האתר: "בקיץ שעבר מאות אלפי אנשים שטפו את הרחובות. מעולם לא הייתה בישראל דרישה ציבורית רחבה כל כך לצדק חברתי. האמירה המרכזית הייתה שהכרעות התקציב הן החלטות ערכיות, ושיש לשנות את המדיניות הכלכלית במדינה. אבל עברה שנה והשינוי לא הגיע. יצא דו"ח עם מענה חלקי, ואפילו הדו"ח הזה לא יושם. התעלמו מאיתנו"

כאן אתם נכנסים לתמונה, התקציב שאתם תמלאו יכנס למאגר התקציבים שחבריכם וייתר המשתמשים מילאו, בדרך זו תיווצר "הסכמה" סטטיסטית על תקציב המדינה הכלכלי-חברתי הראוי למדינת ישראל (ע"ע דמוקרטיה ישירה)

הרעיון עצמו ברור, אך דבר אחד לא הסבירו עד הסוף באתר (או לפחות לא ממש בצורה ברורה), מה עושים עם התוצאות? כלומר, מה עושים עם תוצאות המשאל? לאן הן הולכות? למי הם מוגשות?

מי ששמע על מפלגת הפיראטים בגרמניה יכול למצוא נקודות דמיון רבות מאד לפרויקט המבורך הזה, מי שלא שמע על מפלגת הפיראטים הגרמנית מוזמן לקרוא עליהם כאן, לעניות דעתי – זה עתיד הדמוקרטיה, וזה קצת חבל, כי כך בעצם הייתה אמורה להיות הדמוקרטיה מאז ומעולם, הרי כשהלכנו לבחור את נציגי העם לכנסת (על השיטה הזו יש המון מה להגיד) – לא ביקשנו את מירי רגב, או אנסטנסיה מיכאלי או עמיר פרץ כשר ביטחון. ביקשנו אנשים מוסמכים מלשון "סומכים עליהם" וזה כמובן וכצפוי כמעט תמיד נתקל באכזבה אחת גדולה.

הרעיון בכללותו מבורך וההירתמות של הדג נחש לכל הרעיון – מבורכת ומדגישה כי הדג נחש היא הלהקה היחידה בארץ שבאמת אכפת לה ושהביעה את תמיכתה במחאה לא פעם וללא חשש מביקורת. בגלל זה אנחנו אוהבים אותם. בגלל זה ובגלל המוזיקה כמובן…הדג נחש משאל עם

המילים של הדג על הפרויקט:

אנו מחכים לראות את התוצאה של הקמפיין הזה שכל כך הרבה אנשים השקיעו בהקמתו ובהתנדבות, אנו מאחלים להם בהצלחה וכמובן מלנקקים לכם כאן את כתובת האתר כדי שתוכלו גם אתם להצביע ולהשפיע. בתקווה שזה יעבוד.

לחצו כאן>>>

פורסם על ידי גלעד דהן

קופירייטר ואיש קריאייטיב. כותב מחשבות, מתחשב בעובדות, ריאלי, מנסה להישאר רציונלי - זה לא עובד.. גלעד גם חבר בצוות "החיידק כל מה שמדבק ברשת"

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

קראו גם את:
גרדוד ועקצוץ
כל הופעה של איצ'י אנד סקראצ'י בוידאו אחד של 48 דקות

אם אין לכם בעייה עם אלימות מרוכזת הסרטון הזה הוא במיוחד בשבילכם, 48 דקות וקצת של כל הופעה של itchy...

סגור