איש הפסיפס 

ההיסטוריה רצופה בסיפורים על אמנים שלא הוערכו בחייהם, מוינסנט ואן גוך ועד ג'ימי הנדריקס. אותם אמנים הצליחו ליצור יצירות נצחיות אך מעולם לא זכו להכיר את גודל השפעתם על האנושות.

ג'ים פאוור מניו יורק המוכר לאנשים כאיש הפסיפס מתאים בדיוק לתיאור הנ"ל – אמן שמשפיע על סביבתו, אך לא זוכה להכרה הראויה לו.

ג'ים מקשט ביצירות פסיפס את עמודי התאורה הנמצאים בחלקה המזרחי של העיר ניו יורק כבר משנת 1985, ולא נראה כי הוא מתכוון להפסיק.

ג'ים החל את דרכו בניסיון להפוך את החלק המזרחי למקום ידוע בקרב האמנים על ידי יצירת פסיפס על 80 עמודי תאורה, כאשר כל אחד מהעמודים מקושט בנושא אחר, מאירועים היסטוריים, תרבויות ואישיויות מפורסמות כמו אל קפון.

בשנות ה 90, רודי ג'וליאני (אז ראש העיר), פעל ל"ניקוי" רחובות ניו יורק והפיכתה לעיר נקייה מפשיעה, וכחלק מפעילויות הרשויות הוסרו כ 50 יצירות פסיפס מעמודי התאורה. ג'ים, שרואה ביצירות שלו רכוש של כלל הציבור ומאמין כי יש לשמר אותם לדורות הבאים, לא ויתר על חלומו והצליח לשחזר את כל היצירות הללו במשך הזמן.

בימים הלו ג'ים התאחד עם בחור צעיר בשם אל, והשניים עובדים על יצירה של ג'ים שהחלה ב 1997 ומעולם לא סוימה, לזכרו של מרכז הרוק האגדי,  Fillmore Eastבשדרה השישית. אל עוזר גם בקידום אתר http://www.themosaicman.com, בו ניתן לצפות ביצירות השונות ולהכיר את האיש והאגדה.

צפו בסרטון:

באמצעות http://blogs.villagevoice.com

mosaic man

פורסם על ידי נדב שם

Brand Architect עם חיבה על גבול האובססיה לשיווק, אוהב לכתוב ויודע לקרוא. ספר המתכונים היצירתי. >>> עיקבו אחרי נדב ו Brand Ad בפייסבוק ובפינטרסט

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

קראו גם את:
בחן את עצמך: האם אתה פראייר?

הדיבור הוא כזה: רקפת רוסק עמינח, מנכ"לית בנק לאומי, מתכוונת למחוק חוב של 150 ל-200 מיליון ₪ לנוחי דנקנר אבל...

סגור