דרקוניקון, כנס המשחקים של הקיץ

יכול להיות שלרובכם הכותרת הזאת לא אומרת הרבה. כנס משחקים? מה קורה פה בכלל? אלו משחקי מחשב, או חבורה של ילדים קטנים שרצים ומשחקים תופסת, או אולי כמה שולחנות של מונופול ורמיקוב?

תרבות המשחקים היא עניין בעלייה בעולם בכלל ובארץ בפרט. ככל שהזמן הפנוי שלנו גדל, כך נולדים עוד ועוד רעיונות חדשים לדברים שאפשר לעשות עם הזמן הפנוי הזה וחלק גדול מהרעיונות האלו מתפתח למשחקים כאלו ואחרים. תעשיית משחקי המחשב היא כמובן הדוגמה הבולטת והגדולה ביותר לתופעה הזאת – כשמדובר על תעשייה שמגלגלת מליארדי דולרים בכל שנה ומוציאה בפקות שמביישות את הוליווד. אבל גם בתחומים נישתיים יותר ניתן לראות התקדמות רבה, בדגש אחד מאד חשוב – תרבות המשחקים עוסקת בפעילויות חברתיות ולכן מתחילה להתפשט אל מחוץ לתרבות הפנאי, אל תחומי העבודה וההשכלה.

בשבוע הבא (יום חמישי, 09/08/2012) יערך במתחם בית הספר הישיבה לאמנויות ולמדעים בתל אביב כנס דרקוניקון – אחד האירועים הבולטים בתרבות המשחקים בארץ. הכנס כולל אירועים רבים של משחקי תפקידים, משחקי לוח, קלפים, מיניאטורות ועוד, הרצאה על התיאוריה של משחקי תפקידים בחסות העמותה למשחקי תפקידים בישראל וכן השקה של משחק תפקידים ישראלי חדש לחלוטין בשם "חץ הזמן".

למעוניינים בפרטים המלאים, את אתר הכנס תמצאו כאן.

בדרך כלל יש חיץ מוזר בין קהילת הגיימרים ובין, ובכן, שאר העולם. בואו נגיד שגיימרים לא נתפסים באור חיובי כל כך עבור "האיש מהרחוב", אם כי בשל המגמה שהזכרתי קודם, גם התדמית הזאת נמצאת בשינוי לטובה. כשקונסולת ה-Wii נמצאת היום כמעט בכל בית ויותר אנשים מדברים במשרד על משחקי אונליין ב-Call of Duty, מתרחשת "זליגה" טבעית של קהל חדש לתחומי משחקים נישתיים יותר – כמשחקי תפקידים ולוח.

אז אוגוסט, חם, חופש (באמת?) ואתם רוצים לנקות את הראש ולהתנסות במשהו חדש – תגיעו לדרקוניקון. בין אם אתם גיימרים בזכות עצמכם ובין אם הפעם האחרונה שנגעתם במשחק לוח היה מונופול לפני 15 שנה, אני מבטיח שתזכו לחוויה מרעננת ומרחיבת אופקים – אם לשאוב טיפה מהנסיון שלי, גם כמה מחברי הלא-גיימרים החליטו לבוא איתי הפעם לכנס כי הצלחתי לעניין אותם עם משחק ספציפי כזה או אחר. תוכלו להגיע למקום ולהסתובב גם סתם בשביל להבין על מה כל הרעש – הכניסה למתחם עולה רק 10 שקלים. כרטיס כניסה להשתתפות בכל אירועי הכנס עולה 60 שקלים – קצת יותר מארוחת הצהריים שגם ככה תצאו לאכול באותו היום.

אז בואו בהמוניכם, יהיה שמח.

פורסם על ידי אביב מנוח

אביב "אייסל" הוא מעצב משחקים, בלוגר ומשווק. בין עיסוקיו נכלל פיתוח מותג המדיה Icel.me העוסק בטכנולוגיה ותרבות המשחקים ומשלב בין עולם האינטרנט, הוידאו והחלל החברתי.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *