אל תהיו אדישים לקבוצת שורשים

קבוצת שורשים היא עמותה הפועלת כבר 12 שנה על בסיס התנדבותי ומטרתה לעזור לקשישים, ניצולי שואה ובני העדה האתיופית המהווים קהילות "שקופות" לדבריהם.

היום בבוקר יצאה העמותה בקמפיין כלל ארצי להעלאת המודעות ולגיוס תרומות ועזרה לאוכלוסיות הנזקקות הנ"ל על מנת לצייד אותם לקראת החגים.

לטובת הקמפיין פנו חברי העמותה לאושיות רשת, מובילי דעת קהל וסלבס וביקשו מהם להחליף את תמונת הפרופיל שלהם למשך שבוע לתמונה שעברה מניפולציית הזדקנות באמצעות אפליקציית AgingBooth  או Oldify.

 התמונות קצת, איך נאמר, מטרידות ולא מחמיאות, אך המסר ברור… זוהי רק טעימה מהזיקנה והטעם לא כל כך טוב- עיזרו לאנשים שצריכים את עזרתכם ולא יכולים להשיג אותה בכוחות עצמם, כי יום אחד אולי גם אתם תהיו במצבם.

בין הנרתמים הראשונים Noy alooshe, יאיר קובייקו, גיא גולד, עומר מילר, טלי עוז אלבו ועוד.

העמותה פנתה למשפיענים צעירים יחסית במטרה לפנות אל קהל יעד הצעירים, שלהבדיל מהפנסיונרים למשל, פחות מודעים למצבם הקשה של הקשישים מעוטי היכולת שסובלים מיחס מחפיר ומבדידות איומה.

אני בטוח שיהיו הציניקנים שיגידו שהעלאת התמונה לא תשנה את מצב הקשישים אך חולק על המצקצקים ויודע ששינוי תפיסתי והעלאת מודעות יוכלו לעזור לעמותה לגייס מתנדבים וגם כספים.

משיחה שערכתי עם תמי, נציגת העמותה, בה ניסיתי לברר אם רואים כבר תוצאות בדמות כספים שנכנסו או מתנדבים חדשים. נעניתי כי עדיין מוקדם לדבר על "היענות פיזית" אך הקמפיין קיבל הד תקשורתי ואימפקט עצום. אולם, האימפקט הזה עשוי להעלם בתוך כמה ימים עם עלייתה של פרשייה שתשכיח את הקמפיין ואת הקשישים מהתודעה הציבורית, שוב.

אני קורא לכם מהבמה הקטנה שלי בוואללה אישי להירתם. זה יכול להיות באמצעות שינוי התמונה והעלאתה למספר ימים לפייסבוק או בהתנדבות לעמותה החשובה הזו – לפרטים נוספים הקליקו כאן.

הנה שניים שלא שינו את התמונה שלהם אז אני שיניתי כדי להעלות את המודעות שלהם

אלי ישי
אלי ישי
מירי רגב
מירי רגב

פורסם על ידי אסי אייס

TasteMaker, מייסד ועורך "וואללה אישי". מסניף אבקת אינטרנט מהבוקר ועד הלילה.

הצטרף לדיון

תגובה 1

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *