אייפון 5

אמש הכריזו אפל על האייפון 5 ואני מוכרח להודות, בתור שפוט של אפל, שמדובר באחת ההשקות הפחות מרגשות והיותר מאכזבות של האייפון שידעתי. האמת שאפילו לא טרחתי להיות מרותק למסך ביום האירוע.

מה חדש באייפון 5?

ובכן, השם. אייפון 5 ולא "האייפון החדש" כמו שעשו עם האייפד…

העיצוב: לאחר האכזבה הגדולה מהאייפון 4S שהושק במארז פיזי זהה לאייפון 4 מבצעים אפל שורת שינויים בעיצוב המכשיר- מסך ארוך יותר באורך  4", עם צבעים חדים יותר, רזולוציה צפופה יותר ושאר שיפורים. רמת גימור קפדנית ביותר ושימוש באלומינים וזכוכית. כמו כן, זהו האייפון הדק והקל ביותר עד היום לדברי ג'וני אייב – המעצב שכולנו מכירים גבר מהוידאוים המלוטשים.

ולסיום בעיצוב, הכי מעצבן. חיבור חדש למטען, שעל אף שהוא משוכלל, קטן יותר ודו צדדי – יאלץ אתכם להחליף את המטענים הקיימים ולהצטייד במטענים חדשים ולא יתאים למכשירים הישנים שלכם – עצביםםם.

מהירות: חיבור LTE שעדיין לא ממש רלוונטי לארצינו. מעבד A6 שטוען להיות מהיר פי שתיים מהמעבד הקיים של האייפון ה4 ואחיו 4S, המעבד החדש אמור לנצל את הסוללה בצורה יעילה יותר ולגרום לה להספיק לזמן רב יותר.

מצלמה: עדשה חדשה ועמידה יותר בפני שריטות עם יכולות צילום בתנאי אור קשים יותר. 8 מגה פיקסל כמו ב4S ויכולות עיבוד ולכידה מהירות יותר. פיצ'ר נוסף של המצלמה Panorama mode שיאפשר צילום פנורמי. כמו כן, שיפורים גם למצלמה הקדמית.

מה עוד? אזניות בעיצוב חדש ושיפורים לסירי.

צפו בסרטו הרשמי של אפל לאייפון 5:

לסיכום,
האייפון החדש עושה רושם של טלפון שהוא  State of Art. ויחד עם זאת לי זה מרגיש שהחידושים שלו הם בחזקת Fine Tuning והם לא באמת נדרשים לבעלי אייפון קיימים אלא אם הם פריקים של טכנולוגיה, שפוטים קשים של אפל שהפרוטה בכיסם או אנשים שהם רודפי סמלי סטטוס.

למען הסדר הטוב אבהיר שלא הייתי מתנגד לאחד או שלא אמליץ עליו למי שעדיין לא מחזיק אייפון אך בשורה התחתונה אני חושב שהוא משוכלל מדיי לצרכים של המשתמש הסביר שבסופו של יום משתמש באייפון בעיקר לפייסבוק או במקרה הטוב אינסטגרם ובמקרה הרע לשחק באנגרי בירדס.

 אז מתי יגיע האייפון 5 לישראל? 

הערכות גסות מדברות על איזור נובמבר לחנויות המורשות ותחילת אוקטובר לחנויות הפרטיות. אתם באמת חושבים לקנות אותו???

פורסם על ידי אסי אייס

TasteMaker, מייסד ועורך "וואללה אישי". מסניף אבקת אינטרנט מהבוקר ועד הלילה.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *