בואו נדבר רגע על מיחזור. מיחזור הוא נושא מאוד חשוב, למה חשוב? כי חלק נכבד מאוד מחומר שיווקי מבוסס נייר שתתנו ללקוחות שלכם ימצא את עצמו בפח, אז לפחות שיחזור בסיבוב הבא לשימוש טוב יותר. כן, הגיע הזמן להודות בזה, אתם משקיעים המון כסף בחומרים שיווקיים והם מוצאים את עצמם במוקדם או במאוחר (אם במקרה הם נתקעו מתחת למשהו חשוב) בפח. אז איך מונעים את זה? בדרכים יצירתיות.

 לא, הכוונה היא לא שתקשרו את כרטיס הביקור או הפרוספקט שלכם ללבנה ותזרקו אותה מבעד לחלון הבית של הלקוח המרכזי שלכם, למרות שאין ספק שזה יבטיח שהוא יזכור אתכם. הרעיון הוא ליצור ערך מוסף לחומר השיווקי שלכם, ערך מעבר לאינפורמציה שהוא רוצה להעביר. הראשון בשלב הזה שיגיד שצריך לחשוב מחוץ לקופסה ימצא את עצמו בתוך קופסה, אין אינדיקציה טובה יותר להיותכם בתוך קופסה מאשר המשפט הזה, באמת – תפסיקו לומר אותו.

אין מה לעשות חברים יקרים, יש קופסאות, צריך קופסאות והקופסאות לא עומדות להיעלם, מה שנותר לעשות הוא להשתמש בהן בדרכים יצירתיות יותר. למה הכוונה?

 קחו לדוגמא את כרטיסי הביקור שלכם. לא, באמת, קחו אותם ותסתכלו עליהם. מה יש שם? שם, תפקיד, טלפון, מייל וכל השאר. אם אתם חושבים שאני עומד לומר לכם שצריך להוריד משהו מהפרטים הנ"ל אתם טועים ואם אתם חושבים שהדרך לפלפל אותו היא עם משפט מחץ של הדאלי למה אתם טועים פלוס. הרעיון הוא להפתיע, לזעזע, להצחיק ולהדליק נורה אצל הצד השני.

 כרטיסי הביקור שלכם הם כנראה כלי השיווק הראשון שתחלקו ללקוחות והראשון שייזרק, רוצים שיישאר? תנו לו טוויסט. קחו לדוגמא את המסעדה היוונית הזאת שהדפיסה את כרטיסי הביקור שלה על גבי שברי חרס. בצורה הזאת נוצר הקשר מחשבתי בין החרס לבין העובדה שמדובר במסעדה יוונית. מעבר לכך זהו כרטיס ביקור לא שגרתי וכזה שסביר להניח שישרוד זמן רב יותר אצל הלקוח. בנוסף, ככל שיהיה מתוחכם יותר עולה הסיכוי שהלקוח יחשוף את הכרטיס בפני אנשים נוספים ובכך יהווה ערוץ שיווקי עבורכם.

 

גם כרטיס הביקור של מרפאת השיניים מושקע יותר מן הרגילים, הוא מציג את הבעיה ואת הפתרון ומעלה חיוך אצל הלקוח.

גם מוצרי הפרסום שאתם מחלקים ללקוחות שלכם יכולים להמחיש באופן משעשע את הבעיה הקיימת והפתרון שאתם יודעים לספק עבורה. קחו לדוגמא את חבילת הפתקיות שמורידה אט-אט את השיער של הבחור המסכן ומזכירה לנסוגי השיער שבינינו שצריך לטפל בבעיה.

איקאה, שמספקים לנו הרבה פעמים דוגמאות לשיווק יצירתי, יצרו פרוספקט פופ-אפ שמדגים את חדר השינה המעוצב שלהם בתלת מימד. הם הצליחו ליצור אפקט הפתעה, דימוי ויזואלי חזק וכלי פרסומי שחלק נכבד מלקוחותיהם ישמרו.

גם אמצעים בנאליים בהם אנו משתמשים יכולים להפוך למצע פרסום מתוחכם. במשרד הפרסום של חברת ניקוי החלונות הזו שמו לב לדומות בין חלונות הבניינים לבין החלונית השקופה במעטפה. התוצאה לפניכם.

משהו קצת שונה לסיום: אלו מאיתנו שמנהלים עסקים יותר סולידיים ולא יכולים להרשות לעצמם להתלוצץ יותר מדי עם לקוחותיהם יכולים לפנות לפתרונות סטנדרטיים יותר. פתרון שיכול להיות מקורי מצד אחד ולחסוך לכם בעלויות הפקה מן הצד השני הוא השתלת הפניית QR בכרטיס הביקור שלכם. אתרים כגון qrcode.kaywa.com/ יאפשרו לכם ליצור קוד שכזה שבאמצעותו תוכלו ליצור הפנייה מהירה אל אתר האינטרנט שלכם, פרטי ההתקשרות איתכם ועוד. כך יוכל הלקוח לסרוק את הקוד בעזרת הסמארטפון שלו עוד במהלך הפגישה ולהשיב לכם את הכרטיס במקום לזרוק אותו בשלב מאוחר יותר.

אז קדימה… להיות יצירתיים עם הקופסאות שלכם!

פורסם על ידי רועי גלס

מנהל שיווק ורשתות חברתיות, בוגר תואר ראשון בתקשורת ותואר שני במדעי הדתות. מבלה את זמנו בדייג אייטמים מיוחדים בתחומי השיווק, הפרסום ושאר הירקות המעניינים. קופירייטר בנשמה. מקים ועורך דף הפייסבוק Smartass United.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

קראו גם את:
שחר צוברי
ויראלי אולימפי: חברי נבחרת השחייה האמריקאית עושים כבוד לאמריקה

אז חשבתם שהתספורת הלא שגרתית של שחר צוברי, הגולש הישראלי, תעשה רעש ותפגין מקוריות? תחשבו שוב. אמנם תספורת הדגל היתה...

סגור