צפו: תל אביבי יושב ברוטשילד ומתחילה אזעקה

כן, זה קורה. תל אביב מותקפת ופתאום הדברים נהיים רציניים.
ישבתי בבית קפה ברוטשילד כמנהגי בימי שישי כשהתחילה האזעקה. זו הייתה האזעקה השנייה ביומיים. באזעקה שנשמעה אתמול לא הייתי בעיר והסיטואציה הייתה סוריאליסטית בעיניי עד שבלי לחשוב הרבה, במקום להכנס למרחב המוגן, פשוט יצאתי לצלם ולתעד את ההתרחשות. לבום לא הייתי מוכן:

עכשיו כמה מלים על המצב…
שתי מדינות לשני עמים זו לא סיסמא, זו כבר המציאות. מדינת תל אביב וכל היתר אני מתכוון כמובן.

המציאות הזו מתגלה בהערות לא חכמות כמו “סופסוף התל אביבים ירגישו מה אנחנו מרגישים” (אבל מביעות איזה שחרור של קיטור אז לא נכעס) והתנשאויות כמו “תושבי הדרום אנחנו אתכם”.

מה שהכי ממחיש את המצב הוא התייחסות התקשורת והתגובה הצבאית המדינית שמתעוררת רק כאשר הטילים עוברים את קו באר שבע. הממשל והמערכת מסמנים את התוואי לכך שחיי אדם בדרום שווים פחות מחיי אדם בתל אביב וכמובן שהתפיסה הזו מעוותת ופסולה.

בתור תל אביבי מנוכר תמיד הייתי אומר שתושבי הדרום הביאו את המצב על עצמם ותמיכתם בממשלה ואי השמעת קולם בזמני המחאה מטילים את האשמה עליהם.
היום אני לא חושב שטעיתי או חוזר בי מדבריי, אני רק טוען שמדובר פה במחדל ממשלתי-מערכתי וכי אם הבחירות הבאות ישמרו או יחזקו את המצב הקיים, הסבירות שהמצב יחמיר תהיה גבוהה מתמיד והאשמה תישאר עלינו, “יגיע לנו”.

השורה התחתונה
אם זו דמוקרטיה- צריך לפקוח את העיניים, להריח את הנפאלם ולשים לזה סוף. 

שלומי ושדי – Smart S

Published by אסי אייס

TasteMaker, מייסד ועורך "וואללה אישי". מסניף אבקת אינטרנט מהבוקר ועד הלילה.

Join the Conversation

1 Comment

  1. כתושב מהדרום, אני מקווה שהמדינה סוף סוף תתחיל להגיב כמו שצריך אחרי מה שהיה..

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

קראו גם את:
ויראלי: הצעת נישואין בפוטו רצח

הצעת נישואין חדשה צוברת תאוצה ביוטיוב, במיוחד לאחר שפורסמה במאשבל. הסרטון צבר כ-20,000 צפיות תוך 24 שעות והקאונטר עוד נטוי....

סגור