לא גאון ולא ביטחון

מודים לעמיר פרץ על גאונותו בהקמת כיפת ברזל? אז תדעו לכם שהוא דחף לעשות את מה שכל שר ביטחון היה דוחף לעשות, במיוחד לאחר מלחמת לבנון שהייתה בעיקר מלחמה של טילים…

עם תמיכה ובהמלצת התעשיות הצבאיות בראשות תא"ל דניאל גולד שיצא נגד כל הסיכויים וטען שזו מערכת הכרחית לביטחון מדינת ישראל, והלך עם זה עד הסוף. עמיר פרץ שהגיע מהדרום מאד מחובר לפריפריה הקשיב לדבריו של דניאל וקידם באופן מוחץ את הפרויקט, כמו כל שר ביטחון אחר שהיה במקומו.

ועכשיו למציאות – עמיר פרץ הוא שר הביטחון שבמשמרת שלו מחבלי חיזבאללה פשוט דילגו (מילולית) מעל גדר המערכת בגבול לבנון וחטפו את גולדוואסר ורגב ז"ל ונפתחה מלחמת לבנון ה-2. ב-27 לאוגוסט הוחלט לזרז את פיתוח המערכת – זאת לאחר מלחמת לבנון השניה, המוכרת בתור מלחמת העורף הראשונה.

שר ביטחון שהופכים אותו לאליל "בראיית מקרו לטווח ארוך" גם כשהוא רק חודש בתפקיד – צריך ראיית מיקרו – והזנחת הגבולות הצפוניים של מדינת ישראל זה אחד המחדלים הגדולים שקרו בארץ הזו. במלחמה מתו 44 אזרחים ומעל 2000 שנפצעו, ו-121 חיילים שנהרגו ועוד מאות שנפצעו בגלל אותו חור ארור בגדר מערכת הצמודה למדינת אויב.

שימו לב למחדל הביטחוני החמור ולקלות שבה ניתן היה לפרוץ צבאית לישראל, בגבול החם והמסוכן ביותר בארץ – צילומים שצולמו על ידי חיזבאללה:

הישראלים אוהבים גיבורים. הם אוהבים ליצור לעצמם איידולים להערצה – ובמיוחד בתקופה קשה. הם מחפשים את ההוא שבזכותו קרה לנו הנס הגדול, אבל לא עמיר פרץ. ההוא עם המשקפת הסגורה, הוא לא היה שר ביטחון טוב, ולמען האמת – גם מירי גרב אם הייתה שרת ביטחון הייתה לוחצת על פיתוח מערכת זו, במיוחד לאחר מלחמת לבנון שהייתה בעיקר מלחמת של טילים עם פגיעה סטטיסטית ולא מדוייקת (קטיושות וגראדים) מול אזרחים חסרי אונים.

העובדה היא שבמשמרת של עמיר פרץ נפרצה גדר המערכת וחטפו לנו חיילים.

אל תהיו קורבנות לספינים תקשורתיים, ואל תתפלאו אם עמיר פרץ יחזור לככב במערכת הבחירות הקרובה. אולי, אפילו בתור בטחוניסט באחת המפלגות הגדולות.

הא. ולא שכחתי עוד הישג לא קטן של עמיר פרץ:

פורסם על ידי גלעד דהן

קופירייטר ואיש קריאייטיב. כותב מחשבות, מתחשב בעובדות, ריאלי, מנסה להישאר רציונלי - זה לא עובד.. גלעד גם חבר בצוות "החיידק כל מה שמדבק ברשת"

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *