חנין זועבי – אשת הברזל של האומה הפלסטינית, האישה שמייצרת כמעט אצל כל ישראלי אנטגוניזם ברמה מסויימת. היא האישה שקבלה היום אסמכתא מבית משפט העליון לרוץ לכנסת.

על פניו, דיון כזה לא אמור בכלל לעלות, עצם היותינו מדינה דמוקרטית – מחייב לתת לכל מי שמעוניין, לקום ולרוץ לכנסת. במיוחד – אם בית הדין העליון קבע כך. במדינה בה אנשים כמו אריה דרעי, אהוד אולמרט, ליברמן  קיימים במערכת הפוליטית, בטח שלנציגה של העם הפלסטיני יש מקום. ככה זה, דמוקרטיה.

 כל זה היה נכון אילולא המרמרה, אירוע המשט ההוא בו ניסו להגיע לעזה מאות פעילים בניהם פוליטיקאים, אנשי דת, חברי ארגונים פרו פלסטיניים ועוד כל מיני אנשים שהיה להם חשוב להיות נוכחים במשט היסטורי וכל כך חשוב – לפחות מבחינתם.

מדינת ישראל (כן, המדינה בה חנין זועבי מבקשת להיות חברת כנסת) – אסרה על המשט שכלל מספר ספינות חוץ מהמרמרה – להגיע לחופי עזה, השיקול של המדינה לא רלוונטי. המדינה החליטה. וכך היה, רק שחנין זועבי, בצעד בוגדני ומוג לב – החליטה להצטרף למשט. ובכך הפכה למצדדת בכל הנאמר על ידי אנשי הדת המוסלמיים במשט ההוא – “מוות לישראל” “בלה בלה בלה פלסטין” וכל המאמבו ג’אמבו המוסלמי הסטנדרטי.

במשט הזה נפצעו 10 לוחמי שייטת בניהם 2 קשה, ונהרגו עוד 9 פעילים טורקיים. תוצאה קשה ביותר. ממש זירת פשע. השמועות מהסיפון אומרות שגם נעשה ניסיון לחטוף כמה מהחיילים, התמונות של חנין מהאונייה עליה נפצעו לוחמי שייטת הן בכלל לא מקוממות. הן מרתיחות. במובן הכי מעצבן של המילה. חנין זועבי לקחה חלק במשט נטול כוונות טהורות – כלפי המדינה בה היא מכהנת בפרלמנט.

חנין זועבי היא פאשלה של מערכת דמוקרטית, כאן היה צריך להתבצע משאל עם. אני סבור שרוב העם לא רצה ולא רוצה לראות אדם בוגדני שכזה בכנסת. אבל אתם תראו אותה, כי בית המשפט העליון קבע. וכשבית המשפט העליון קובע שתזדיין הדמוקרטיה. אתם יכולים להיות בטוחים, שגם אם היה נהרג\ נחטף חייל במשט ההוא, הפסיקה היום הייתה עדיין לטובתה.

מה שלוקח אותנו לקושייה\ קונספירציה\ הרהור:

האם חזרתה של חנין זועבי לכנסת – תחזק את גוש הימין?

כן.

האם ביבי יגרוף על זה עוד כמה מנדטים?

יכול להיות מאד שכן.

האם אנחנו נדע אם הועברו דברים מתחת לשולחן בין ביבי לגרוניס (יש האומרים נציג הימין בעליון)?

לעולם לא נדע.

חנין זועבי

Published by גלעד דהן

קופירייטר ואיש קריאייטיב. כותב מחשבות, מתחשב בעובדות, ריאלי, מנסה להישאר רציונלי - זה לא עובד.. גלעד גם חבר בצוות "החיידק כל מה שמדבק ברשת"

Join the Conversation

1 Comment

  1. אני אומר שהמדינה בה אנו חיים מתפוררת. היתר “דמוקטריה” שלא צריך בסוף יפרק אותנו. בית משפט שלנו בדיחה אחת גדולה לצערי.
    לייצנים. לא הולך להצביע בבחירות כי זה לא מעניין אותי. כל השנים הצבעתי… השתנה משהו? nope..
    Same shit different names.

    לא מעניין… ממשיך בשלי…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

קראו גם את:
על תקווה נחישות ואמונה

על תקווה נחישות ואמונה הרופאים אמרו לארתור בורמן, חייל משוחרר ונכה שנפצע במלחמת המפרץ, שהוא לעולם לא יוכל יותר ללכת...

סגור