בשנים האחרות ישנו טרנד עולה בעולם בכלל ובישראל בפרט – יוצרים מתרחקים מחברות ההפצה וההפקה ועוברים ליצור פרויקטים בכוחות עצמם, בתמיכת המעריצים. אפשר לראות אותו כמעט בכל תחומי המדיה, איכן שבעבר חברות מסורתיות קידמו חדשנות, היום הן נאחזות בנוסחאות מוכרות ומהססות לתמוך בפרויקטים חדשים. יחד עם מהפכת האינטרנט, נוצר המצב החדש בו אם אני רוצה לקדם פרויקט עצמאי יש לי את הכלים לפנות לקהל היעד שלי ישירות ולקבל מימון, במקום להתחנן בפני טייקוני ענק.

התחום ממנו אני מגיע- משחקי התפקידים- הוא קצת שונה כיוון שבישראל מעולם לא הייתה "תעשייה" שתמכה בו. היא למעשה מתפתחת רק עכשיו. המשחק היחיד שזכה לתמיכה מסחרית "קלאסית" הוא מבוכים ודרקונים (D&D), משחק התפקידים הראשון והנמכר ביותר בארץ שזוכה לתרגום לעברית בכל גרסאותיו השונות. עד לאחרונה, לא היה אפשר לדבר בכלל על ספרי משחק מקוריים שנוצרו בארץ.
wallaishi

בהתאם לטרנד, איפה שחברות מסחריות לא מעוניינות לגעת כי הן חושבות שאין רווח, היזמות העצמאית משגשגת. לפני חצי שנה החלטתי שאני רוצה לכתוב ספר משחקי תפקידים משלי ולפרסם אותו- בהתחלה בפורמט דיגיטלי, אחר כך העניינים התפתחו וקבלתי הצעה גם להוציא אותו לאור במהדורה מודפסת.

מעבר לכך שהספר מהווה עבורי עוד עליית מדרגה בדרך להגשמת חלום העיסוק במשחקים, אני רוצה לתת חזרה לקהילת משחקי התפקידים בה אני חבר כבר יותר מעשור, ממנה השגתי מאות שעות הנאה והרבה חברים נהדרים. במהלך חצי השנה האחרונה של העבודה על הספר דאגתי שכל השלבים השונים, ההתלבטויות והקשיים יהיו מתועדים בשביל שהאדם הבא שיבוא אחרי יוכל ללמוד מהדרך אותה אני עברתי.

עכשיו הגענו לשלב בו יצאנו לקהל קוראי הספר ואנחנו מבקשים עזרה במימון הפקתו, דרך מערכת מימון באתר Head Start הישראלי. המימון מיועד בעיקר לתשלום לאנשי מקצוע שיעזרו לי ולשאר הצוות להוציא את הספר לאור באיכויות ההפקה הטובות ביותר אליהן אנחנו שואפים, כאשר אחד הנושאים העיקרים הוא תשלום עבור איורים מקוריים לספר.

בספר משחק מהסוג הזה, הגרפיקה והאיורים יוצרים חלק נכבד מהאווירה ועוזרים לקורא להיכנס לתוך עולם המשחק בצורה טובה בהרבה מהמילה הכתובה ולכן הם חלק חשוב ביותר מכל משחק תפקידים. הדבר הנוסף שאין שני לו בכל עבודה על ספר הוא העריכה, ולעורך מקצועי ברמה גבוהה צריך לשלם.

האם קיומו של הספר תלוי בהצלחת המימון? לא. התוכן של הספר נכתב והוא יצא לאור בין אם נגייס את הסכום הדרוש ובין אם לא. ההבדל הוא, כמובן, באיכות הספר כאשר יצא. זהו ההבדל בין ספר שהופק ע"י כמה חבר'ה במחשבים הביתיים שלהם ובין ספר שהופק ע"י אנשי מקצוע בעלי הבנה גבוהה יותר בתחום.

ואנחנו רוצים לתת לקהל את הספר הטוב ביותר שיכול לצאת תחת ידינו.

אז נשמח אם גם אתם תתמכו בפרויקט. וגם אם אתם לא יכולים דרגה להעניק תמיכה כספית, הפיצו את המסר הלאה, על מנת שעוד אנשים יוכלו להיחשף אליו ולעזור.

תודה.

לתמיכה: bit.ly/VanorHeadstart

פורסם על ידי אביב מנוח

אביב "אייסל" הוא מעצב משחקים, בלוגר ומשווק. בין עיסוקיו נכלל פיתוח מותג המדיה Icel.me העוסק בטכנולוגיה ותרבות המשחקים ומשלב בין עולם האינטרנט, הוידאו והחלל החברתי.

הצטרף לדיון

תגובה 1

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

קראו גם את:
מחוץ לקופסא
מחוץ לקופסא

סרטון ההשראה של השבוע הזכיר לי מה המשמעות של לחשוב חשיבה יצירתית מחוץ לקופסא ומה התוצאות של חשיבה מהסוג הזה....

סגור