למרות שרוב אמצעי תקשורת דיברו על הפיתוחים ועל המוצרים העתידיים של גוגל אני מרגיש שלא דיברו מספיק על הנאום של לארי פייג’, מייסד-שותף, מנכ”ל ונשיאה של גוגל.

לארי פייג’ עלה לדבר מבלי שיציגו אותו. בחולצה אדומה וקול מוזר ונשא את דבריו בצורה ענווה ומרשימה לפי דעתי.
פייג’ התחיל את דבריו בחשיבות הטכנולוגיה ובפוקוס של גוגל על החוויה. המסר המרכזי היה: “הטכנולוגיה צריכה לעשות את העבודה הקשה כדי שאנשים יתפנו לעשות את הדברים הטובים בחיים”.

לדבריו הפיתוחים של גוגל יתמקדו בקלות של הביצוע והתפקיד של הטכנולוגיה בשיפור איכות החיים שלנו.
כמו כן הביע אופטימיות לגבי הפוטנציאל של הטכנולוגיה לשפר את החיים שלנו.
לארי פייג’ טען כי לדעתו רק 1% מנוצל מהיכולות של הטכנולוגיה וקצב ההתפתחות הוא איטי, חלק מזה נובע בגלל נגטיביות. נגטיביות שמתבטאת בתביעות במקום להתמקד בפיתוח דברים שלא קיימים (כמו אדיסון והנרי פורד).
נגטיביות היא לא הדרך להתפתח ורוב הדברים החשובים בעולם הם לא משחק סכום אפס.
נשאי גוגל השווה את העיסוק בפיתוחים טכנולוגים לצייד וחוואות, וטען כי הוא חושב שבעוד מס’ שנים בעתיד אנשים יסתכלו על הפעולות שאנחנו עושים ויחשבו שהיינו “משוגעים” או פרימיטיביים.

פייג’ התלהב מחזון המכוניות החדשות, ללא הנהג, מעבר לתועלת שהוא יתרום ליקום, חנייה, זיהום אוויר, תאונות ועוד, אחת התועלות המרכזיות שהוא רואה זה הזמן שיתפנה לבני האדם.

מטרה נוספת של גוגל /פייג’ היא גיוס ומיתוג שילהיב את האנשים על טכנולוגיה. לארי מסביר כי זו אחת הסיבות שלשמן גוגל נרתמו לסרט “המתמחה” כדי לעשות מיתוג מחדש  לחנונים וכדי להעלות את קרנם של המפתחים- הגיקים- ותדמיתם בחברה.

לאחר נאומו, בצעד לא שגרתי לאדם במעמדו, הוא לקח שאלות מהיושבים בקהל בהן הביע שוב את צערו מנגטיביות בתחום ומחוסר שיתוף פעולה בתעשייה.

אחת השאלות שהעלה יניב טלמור מוונקובר על כניסה של גוגל לעולם ה”פיזי” הביאה את פייג’ לשתף כי גוגל רואה בעולם הפיזי הזדמנות להתפתח, להשתדרג ולהתפרס לתחומים חדשים.

בהזדמנות נוספת ענה פייג’ כי העוני והרעב בעולם לא נובע ממחסור אלא מפני שהמזון והשפע לא מאורגנים כראוי. לדעתו בעוד 50 שנה המצב יהיה שונה (וזה גם מתחבר לחזון של גוגל שקובע כי מטרתם לארגן ולהנגיש את המידע המצוי בעולם).

לסיום, לדעתי לארי פייג’ הפגין כריזמה ואישיות ששמה אותו על הסקאלה לא רחוק מסטיב ג’ובס (אפל זה אני), תומס אדיסון והנרי פורד, בזכות הנאום הזה נחשפתי לאישיות הגדולה הזו ואני ממליץ לכם בתור חסיד של גוגל לשמוע אותו ולהבין קצת יותר את הויז’ן והשליחות של גוגל בעולם שלנו.

[my_video video=CCg2L6ab4S8 title=”לארי פייג'” image=https://wallaishi.com/wp-content/uploads/2013/05/larrypage.jpg]

פורסם על ידי אסי אייס

TasteMaker, מייסד ועורך "וואללה אישי". מסניף אבקת אינטרנט מהבוקר ועד הלילה.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

קראו גם את:
מדונה ברמת גן
הודלף: וידאו מהחזרות של מדונה

הודלף: וידאו מהחזרות של מדונה היום בערב תופיע מדונה באיצטדיון רמת גן וההתרגשות גוברת. אני מניח שהזמרת והנוגעים בדבר לא...

סגור