מי שהיה מחובר לאינטרנט השבוע לא היה יכול להתעלם מהתופעה של אנשים ששופכים לעצמם דלי מי קרח על הראש. 

מי שגם הקשיב הבין שמדובר בקמפיין למטרת העלאת מודעות לALS מחלת ניוון שרירים הפוגעת במערכת העצבים ובמוטוריקה (אם לא בא לכם על ההגדרה הפשטנית שלי תקבלו עוד אינפורמציה פה)

לפי גיקטיים האתגר שהחל על ידי פיט פרייטס, חולה בן 29 ממסצ’וסטס, הלך וצבר תאוצה בשבועות האחרונים. לאחר שספורטאים וסלבס דוגמת ג’סטין טימברלייק עשו זאת. האתגר התגלגל לדמויות המובילות בעולם הטכנולוגיה העולמי. ראשית, סאטיה נאדלה, מנכ”ל מיקרוסופט שהוכיח ספורטיביות ונתן לכמה משתתפי האקתון שערכה החברה לשפוך עליו דלי מלא מים קפואים. אחריו הצטרף לאתגר גם מארק צוקרברג, ששפך על עצמו את המים, לאחר שקיבל הפנייה ממושל ניו-ג’רזי, כריס כריסטי. והשאר, כמו שאומרים, היסטוריה.

לפני שממשיכים הנה אוסף מצויין של הסלבס מבצעים את האתגר:

אז מה אני אומר על האתגר?

ראשית, אפשר להיות ציניים כמה שרוצים אבל אפשר להגיד שהמשימה הושגה בהצלחה. ארגון הALS האמריקני דיווח על פי ארבע תרומות בשבועות האחרונים לעומת המחזור אשתקד. וגם הנתון הזה שהוצאתי מגוגל טרנדס מוכיח כי המודעות אכן עלתה:

אחרי שהסכמנו על זה, מה שנותר לי לומר שלפי דעתי המהלך היה מצויין וסוד ההצלחה שלו חבוי בכך שאנשים משפיעים מאוד נענו לאתגר (וכמובן שהמטרה מקודשת וחשובה). מעבר לכך, המבנה שלו שמזכיר מאוד מכתב שרשרת תרם מאוד לוויראליות שלו.

אבל מה שהכי מעניין לדעתי, היא שאנחנו עדים לנקודת ציון שבה הוידאו תקע את היתד עמוק יותר באופן התקשורת שלנו ברשת. עד היום היינו רואים קמפייני מודעות למיניהם שמסתכמים בסטטוסים מסתוריים (“אני אוהבת את זה על הרצפה” וגו’) או בתמונות עם כיתובים על שלט או על היד. אני מעריך שמהיום נתחיל לראות יותר ויותר וידאוז אינטראקטיבים עם אתגרים למיניהם משתלטים לנו על הפיד בנסיון להעלות מודעות לטובת מטרה זה או אחרת.

ואחרי שהבהרנו את זה טיפה ציניות לסיום. יהיה מעניין לשמוע מה בסוף יעלה בגורלם של הכספים שנצברו מהקמפיין. האם מישהו יחמוד אותם או שהתעשרות מעמותות יישארו בגדר נורמה ישראלית?

כמו כן, כמה תהיות: כמה מהמשתתפים באתגר עשו זאת לטובת קידומם האישי? או סתם כי הם נהנים מדלי מים צונן ביום קיץ חם? ולסיום, כמה צפו בסרטונים רק כי זה הזכיר להם את תחרות החולצה הרטובה…

נ.ב
אני מכין פלייליסט של אתגר דלי הקרח אז אם אתם רוצים שאצרף את שלכם או שפספתי משהו- שימו פה בתגובות. שבוע טוב

Published by אסי אייס

TasteMaker, מייסד ועורך "וואללה אישי". מסניף אבקת אינטרנט מהבוקר ועד הלילה.

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

קראו גם את:
DealHayom.co.il ממש לא דיל איום

כדי לפשט את העניין אני אתחיל בזה ש DealHayom.co.il הוא אתר כמו גרופר. מי שעדיין לא מכיר את גרופר מוזמן...

סגור