גאה לפרגן לאתר חדש: דייקס

dykesהאתר החדש שאני רוצה להציג היום נהגה ונוצר בהשראתה של חברה שאני מאוד גאה בה על כך- שרון סיטי.
שם האתר הוא דייקס בלוג-מגזין אינטרנטי שהוקם על-מנת לתת במה לשיח הלסבי המושתק בחברה הישראלית וכבר על זה מגיע כבוד גדול (מלבד הביצוע המעולה).
לדברי צוות האתר הרעיון להקמת המגזין עלה מ”הצורך שלנו כנשים גאות בתכנים המיועדים ומכוונים עבורנו, לקהילה הנשית שלנו בישראל”.
עוד הן מוסיפות כי “היום, כאשר מחפשים “לסביות” בגוגל, התוצאות הראשונות תהינה פ1רנו, ולאחר-מכן אתרי הכרויות. גם במגזינים ועיתונים שמיועדים לכאורה לקהילה הלהטב”קית, קשה לאתר רפרנס ללסביות, שלא נדבר על נשים. העובדה העצובה הזו אומרת שלא רק שללסביות קשה יותר לאתר תכנים לסביים ישראליים, אלא שגם לא קיימת ישות אינטרנטית המסוגלת לתת ייצוג הולם לקהילה הנשית גאה בישראל, אשר קולה נבלע תחת מטריית הקהילה הלהטב״קית שבה הקולות הגבריים הם הדומיננטיים”. והן צודקות, נסו לחפש לסביות בגוגל תראו שהתוצאה הראשונה, שעוקפת אפילו את וויקיפדיה, מכילה תועבה…

אם כן, מטרתו של המגזין היא לייצר מרכז לדעות, רעיונות ומידע שיעזור לבנות קהילה חזקה ומגובשת יותר, שתביא למודעות ולקידום נשים גאות בישראל.
לטובת העניין תוכלו למצוא באתר חדשות ודעות מהקהילה, עדכונים על אירועי תרבות רלוונטיים, חיי לילה וגם לקרוא על יחסים וסקס.

שם המגזין, ״דייקס״, נגזר מהסלנג האמריקאי למילה dyke. בעבר מילה זו נחשבה למילת גנאי המתייחסת ללסביות גבריות יותר, אך כיום השימוש בה נפוץ יותר כמילה נרדפת למילה ״לסבית״ ואין היא מבדילה בין לסבית ״גברית״ או ״נשית״.

הטרנספורמציה שהמילה דייקס עברה במהלך השנים דומה לזו המתחוללת בקהילה הלסבית הישראלית, ועל-כן שם המגזין מבקש לשקף את המגמה: “הקהילה הלסבית בארץ מתעוררת ומשמיעה קולה – היא מתרחבת וכוללת בתוכה נשים ממגוון של רקעים. היא משתחררת מתדמית ה״אנדרדוג״ שלה, יוצאת משולי החברה הישראלית ככלל והקהילה הגאה בפרט, ומשמיעה את קולה באופן חזק וברור: ״אנחנו כאן״”. קשה להתווכח עם כזה גירל פאוואר.

פורמט המגזין הוא למעשה של בלוג המארח מספר כותבות, חלקן קבועות וחלקן אורחות, שכל אחת מהן כותבת על הנושאים שקרובים לליבה. התכנים מגיעים מעולמות התרבות, תקשורת, דעות ומיניות ובעלי זיקה לקהילה הלסבית.

הומור של לסביות
הומור של לסביות, איור מתוך האתר.
קרדיט: רוני יופה

כאמור, מגזין ״דייקס״ הוקם ע״י שרון סיטי, שהגתה את הרעיון במקור והוציאה אותו לפועל ע״י הקמת האתר, וזואי ברונשטיין שלקחה על עצמה את נושא שיווק וקידום המגזין. כל העבודה והזמן שהושקעו במגזין החל מפיתוח התשתית הטכנולוגית ועד לכתיבת התכנים הנמצאים באתר וקידומם ברשת נעשו בהתנדבות ע״י צוות המגזין והכותבות שהתאגדו יחד תחת מטריית המגזין מתוך הבנה שחשוב להתפתח ולהתגבש כקהילה בחברה הישראלית, וחשוב שיהיה לנו ייצוג הולם ומכבד ברשת הן כלסביות והן כנשים.

וואללה אישי מפרגן לדייקס ולכל פלטפורמה שמאתגרת את הסטטוס קוו של המקורות הלעוסים והחדגוניים שמשמרת תקשורת המיינסטרים. גו גירלז!
בקרו עכשיו בדייקס

Published by אסי אייס

TasteMaker, מייסד ועורך "וואללה אישי". מסניף אבקת אינטרנט מהבוקר ועד הלילה.

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

קראו גם את:
אייפון גנוב
יש לכם אייפון ואתם מוכרים בחנות? ראו הוזהרתם!

בזמן האחרון אני שומע יותר ויותר אנשים שמספרים שנגנב להם האייפון, אז חקרתי קצת את הנושא כדי להגיע לשורש הבעייה...

סגור