מכירים את זה שבכל הערים המתויירות יש מחיר נפרד למקומיים ומחיר אחר לתיירים? אז כזה.

אבל בתל-אביב, בירת הסטארט-אפ של אומת הסטרט אפ, זה לא קורה באמצעות קריצה אלא באמצעות אפליקציה.

אז תכירו את קולו (colu), זוהי אפליקציית ארנק דיגיטלי השואפת להגדיר מטבע אלטרנטיבי לתושבי תל אביב (וערים גדולות נוספות בעולם).

בתוך שגעת הבלוקצ'יין והביטקוין קולו מפתחת "שקל מקומי" המהווה ביטוי פיזי וקהילתי לתופעה המתעצמת הזו.

ההבדל המשמעותי בין המטבעות האלטרנטיביים האלה בעיניי הוא שבעוד הביטקוין אינו ממש נגיש לכולם ומעטים העסקים הפיזיים שניתן לשלם להם באמצעותו –  Coluנגישה לכל בעל סמארטפון וכרטיס אשראי, ומספר העסקים המכבדים את המטבע הזה עולה מדי יום ואפשר להשתמש בו בבתי קפה, מסעדות, מספרות וכן לחללי עבודה משותפים.

בעוד הביטקוין משתולל ונסחר באלפי דולרים, ערך השקל-המקומי-ת"א-יפו הוא יציב יותר ושווה קצת יותר מהשקל (גבוה ב~10%).

כלומר, על כל שקל שתקנו באפליקציה תקבלו 1.1 ₪ (אם תקנו 100 תקבלו שווי 110 ₪) למעשה מי שמשתמש באפליקציה מקבל אוטומטית 10% הנחה בכל עסק שישלם באמצעותו.

דבר נוסף מעניין הוא שבנוסף ל-10% הללו כל מי שמוריד בימים אלו את האפליקציה ונרשם לשירות מקבל 25 ₪ מתנה (גם אם לא הפקדתם כסף, שווה). להורדה

למקרה שאתם חשדניסטים ותוהים אם לא מדובר בעוד ניסיון קיקיוני למטבע שאף אחד לא יעריך רק תדעו שמדובר באופרציה רצינית שדן אריאלי יושב בצוות ההנהלה שלה והשקיעו בה קרנות הון סיכון נחשבות ביותר.

כמו כן, בין העסקים המכבדים את הקולו אפשר למצוא את חלל העבודה המשותף "מיזנטרופ", הבר האבן גבירולי אל ואסינו, קפה נחת בכיכר דיזנגוף לשעבר, ספא לכלב dirty dog spa , מרקים לחורף בזופה, מסעדת האנוי הויאטנמית בלילינבלום, ועוד רבים וטובים.

והנה טיפ של אלופים, מדיי פעם, בימים כמו בלאק פריידיי, התוספת על ההפקדה עולה על 10% ואם תפקידו בסופש הזה למשל (17-19 לנובמבר 2017) תקבלו 15% – תשואה נאה לכל דבר ועניין.

>>>להורדת האפליקציה וקבלת 25 ₪ מתנה<<<

הורדתם ורוצים לספר לנו איפה השתמשתם בכסף? ספרו לנו בתגובות. אתם עסק שמכבד את האפליקציה? ספרו לקוראים בתגובות. בא לכם סתם לכתוב טוקבק – השאירו תגובה!
לא בא לכם להשאיר תגובה? שתפו או תנו לייק

 

פורסם על ידי אסי אייס

TasteMaker, מייסד ועורך "וואללה אישי". מסניף אבקת אינטרנט מהבוקר ועד הלילה.

קראו גם את:
סרטון הצייטגייסט השנתי של גוגל ל-2012

כמו בכל שנה משחררים גם השנה גוגל את הרשימה המסכמת של מגמות החיפושים המשמעותיות וסרטון מסכם המכונה "צייטגייסט 2012". כמו...

סגור