האינטרנט מלאת מונחים וקיצורים שמתחדשים באופן תכוף, קשה לעקוב אחרי כולם.

גם אני מגלה מדיי פעם מונחים שאני לא מכיר וחשבתי שזה יהיה נכון להעביר את הידע שלי הלאה.

בכל פעם שאגלה מונח חדש אעדכן את מילון המונחים. אם גם אתם רוצים לתרום מונח חדש או שנתקלת במשהו שלא הבנתם, אתם מוזמנים לעשות את זה מכאן או בתגובות (כמובן שתקבלו קרדיט).

סדר המונחים הוא אקראי (מתוך הנחה שהגעתם לפה כשחיפשתם מונח כלשהו ולא חיפשתם מילון מונחים).

מונחים וקיצורים ברשת:

מה זה NSFW: NSFW  הם ראשי התיבות של Not Safe For Work  והוא מתייחס לסרטונים שלא כדאי לצפות בהם בעבודה או בקרבת אנשים כי הוא מכיל עירום או תכנים גסים שעלולים להביך את הצופה אם ייוודע שהוא צופה בהם. NSFW  היא למעשה אזהרה, ומעתה כשאתם רואים לינק או סרטון בצירוף הקיצור הזה, בידקו היטב אם הסביבה הולמת את המעשה שלא יהיו הפתעות.

מה זה FTW: ראשי התיבות של FTW  הן For The Win והן למעשה מייצגות "ניצחון" של מישהו או משהו. זהו למעשה ביטוי המייצג התלהבות מדבר מה. בשביל לפשט את הדברים נגיד שזה כמו להגיד על משהו שהוא הכי טוב. (רבים נוטים לחשוב שFTW הם ראשי תיבות של Fu@k the what, הם טועים)

מה פירוש Fail: כישלון. ברשת נוטים לצרף את חותמת הFAIL  או בעברית "פייל" לכל פדיחה, שגיאת כתיב או מעידה מצחיקה של מישהו או משהו. יש גם אתרים שמוקדשים אך ורק לפיילים.

מה זה DTF: DTF  הם ראשי התיבות של Down To Fu@k  ומדובר בסלנג הארד קור לחרמנות קיצונית או הנכונות להתעלס. אם אומרים על בחורה שהיא DTF  זה כמו להדביק לה את הכינוי "מזדיינת".

מה זה ACAB: זהו אמנם לא ביטוי רשת כי אם יותר ביטוי רחוב, אך ניתן להיתקל בו גם ברשת. משמעותו הוא הקיצור לביטוי: All Cops Are bit@hes  או במילות הדג נחש: כוסאמאמק כל המנייאק.

מה זה LOL: אחד המונחים הבסיסיים, משמעותו צחוק או בעברית חחחח. ראשי התיבות של Laugh Out Loud.
מה זה ROFL: שידרוג של LOL  פירושו מתגלגל מצחוק על הרצפה. Rolling On the Floor
מה זה FFS: FFS הוא ראשי התיבות לFor Fu#k Sake או בעברית "אלוהים אדירים" בגירסא ה"פחות מעודנת" שלו. אפשר גם לומר כי מודבר בוורסיה נוספת לקריאה ג'יזס כרייסט!
מה זה 9gag:  9gag  הוא אתר מבוסס תוכן גולשים המציג תמונות מצחיקות שנוסד ב-2008, בד"כ 9gag עוסק בממים ברשת אבל אפשר למצוא שם תמונות מצחיקות בכל נושא. מה פירוש השם 9gag? הפכתי את גוגל ולא מצאתי.. אם מישהו יודע שיוסיף בתגובות.
מה זה YOLO: yolo הוא ראשי התיבות ל You Only Live Once

 מה זה Dafuq: Dafuq  הוא למעשה "קיצור" של WTF או במילים אחרות הסלנג של the fuck! בדרך כלל מביע פליאה חריפה מתמונות או תגובות וסטטוסים שחורגים מגבולות הנורמלי. אנקדוטה: בעברית יכול גם לשמש קיצורשת של דפוק!

 מה זה STFU: STFU הוא הקיצור ל- Shut the f#@k up. כשאתם רוצים לסתום בזלזול למישהו את הפה פשוט הקישו STFU.

מה זה אמ;לק: אמ לק הוא הם ראשי התיבות "לארוך מדי לא קראתי". בדרך כלל מגיע לפני הפוסט כמעין שירות ע"מ לקצר ולתת את עיקרי הדברים או מגיע בתגובות לכתבה ארוכה. אפשר גם להשתמש בתור פועל כאשר מישהו מצרף לינק עם כתבה ארוכה פשוט בקשו ממנו לאמלק לכם אותה.
אמ;לק הוא גם שמו של עמוד פייסבוק נהדר בעיניי שנאבק בתופעה הבזויה של קליק בייטים ומספק עליהם את התשובות כדי שאתם לא תצטרכו להכנס לכתבה ולקרוא את כל הזבל.

מה זה קליק בייט: קליק בייט היא שיטה להבאת טראפיק בדרך של פיתוי הקורא בכותרות מגרות בצורה מוגזמת ופרובוקטיבית. בד"כ התוכן מאחוריהן לא איכותי. מאז שאתרי החדשות הישראלים (הפחים) למדו את השיטה מבאזפיד השיטה נפוצה מאוד בארץ. ניתן להאבק בקליק בייטים באמצעות אמ;לק

חיפשתם מונח ולא מצאתם? כיתבו בתגובות ונארגן אתכם

פורסם על ידי אסי אייס

TasteMaker, מייסד ועורך "וואללה אישי". מסניף אבקת אינטרנט מהבוקר ועד הלילה.

הצטרף לדיון

3 תגובות

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

קראו גם את:
גורי אלפי נוחי דנקנר
Finish Him שלום נוחי – ולא להתראות

לאחרונה הרשת מלאה בכל מיני גיבובי שטויות על כך שנוחי דנקנר הוא אדם טוב ושלא מגיע לו ליפול, האמת? אני...

סגור