החשיבות של שימוש בתמונות בבלוג הן ברורות מדיי מכדי שאציין ואמנה אותן כאן. אם הגעתם לכאן סימן שאתם יודעים שכל פוסט צריך תמונה. נקודה.

אפשר להוסיף שבעידן הפייסבוק חשוב שהלינק יכיל תמונה על מנת שכאשר תשתפו את הלינק שלכם בפייסבוק תופיע לה תמונה שתגדיל את כמות הנכנסים ללינק שזה עתה שיתפתם.

בפוסט הזה אני אסקור את הפתרונות להוספת תמונות לבלוג שאני עושה בהן שימוש וממליץ עליהן. כמובן שהכל תוך שמירה על זכויות היוצר של הצלם/האומן.

רשימת האפשרויות שרקחתי להוספת תמונות לבלוג:

  1. צלמו בעצמכם! כן, עשו שימוש באייפון שלכם או המצלמה הדיגיטלית ויצרו תמונות לבלוג שלכם.
    יתרון: אין שום סיכון לפגיעה בזכויות יוצרים.
    חסרון: אם אתם לא צלמים מקצועיים, התמונות כנראה לא יהיו באיכות גבוהה מדיי.
  2. השתמשו בתמונות מפליקרפליקר (flickr.com) הוא אתר שיתוף תמונות אולי הגדול בעולם. ניתן למצוא בו הכל (כמעט). יש לכם אפשרות לעשות שימוש בתמונות מפליקר אך יש לשמור על זכויות היוצרים של התמונות. ישנה אפשרות בחיפוש למצוא תמונות "חופשיות" שניתן להשתמש בהן. פשוט סמנו ב"חיפוש המתקדם" את המשבצת של: Only search within Creative Commons-licensed content”". זה יציג לכם את התמונות שמותר להשתמש בהן. זיכרו: עדיין תצטרכו לתת קרדיט לצלם.
  3. ריכשו תמונות– אני משתמש באתר iStockPhoto כאשר אני צריך תמונות באיכות גבוהה. האתר מאפשר לקנות במחירים של בין 1$ למאות דולרים תמונות לשימוש באתר (תלוי בגודל ובאובייקט המצולם) אני עוד לא שילמתי יותר מ-5$ דולר לתמונה. היתרון הברור ברכישת התמונות מאייסטוק פוטו הוא איכות התמונה הגבוהה ואי הצורך לתת קרדיט (התמונה כעת שלכם). כמו כן מדובר בהליך רישום פשוט ואתר אמין. היכנסו ל-iStockPhoto.

תמונות לאתר

החשיבות של שימוש בתמונות באתר כרוך בצורה הדוקה עם שמירה על זכויות יוצרים, זכויות היוצרים הם עניין חשוב ועקרוני שאין להקל בו ראש. אם תעשו שימוש בתמונות שלא כחוק ותפרו זכויות יוצרים אתם חשופים לתביעה שהסיכוי שלכם לזכות בה הוא נמוך. אם תשתמשו בשיטות שמניתי תוכלו לשלב תמונות באתר מבלי לפגוע בזכויות יוצרים ועדיין להוציא פוסטים יפים.

אם אתם מכירים שיטות נוספות או אתרים טובים אשמח לשמוע ולשתף עם שאר הקוראים (שתפו אותנו בתגובות).

פורסם על ידי אסי אייס

TasteMaker, מייסד ועורך "וואללה אישי". מסניף אבקת אינטרנט מהבוקר ועד הלילה.

הצטרף לדיון

תגובה 1

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

קראו גם את:
בר רפאלי שרה אייל גולן
בר רפאלי שרה אייל גולן

האמת שאין לי הרבה מה לכתוב הפעם אבל... בר רפאלי! נתקלתי בסרטון הזה לאחר שיוטיוב הציע לי לצפות בו (ברוב...

סגור