רעידת האדמה של אינסטגרם

אזרחי הרשת זועמים היום (ובצדק) על עדכון המדיניות של אינסטגרם. במהלך היום ראיתי את הפיד מתמלא בתגובות נזעמות על העדכון הקרב ונכנסתי לקרוא ב-CNET על מה מדובר. מבלי להכנס לפרטים יותר מדיי (אתם מוזמנים לקרוא בעצמכם) אני רק יכול להגיד שזה נראה רע.

בגדול מה שזה אומר: אינסטגרם יכולים לעשות מה שהם רוצים עם התמונות שלכם, כולל שימושים מסחריים ואתם לא זכאים לכלום, לא תראו אגורה. בנוסף הולכת להכנס מערכת הגשת פרסומות לאתר ולאפליקציה ואתם תקבלו פרסומות שחלקן יהיו כל כך סמויות שלא תוכלו להבחין שמדובר בפרסומות.
כמו כן, השמועות מספרות שאינסטגרם הולך להיות אתר בסגנון istockphoto שיאפשר לכל גולש לקנות תמונות במחירים נמוכים. במלים אחרות אינסטגרם מעדכנים מדיניות פרטיות שבמלים יפות אומרת “אתם הביץ’ שלנו ואנחנו יכולים ונעשה מה שבא לנו עם התמונות שלכם”. אגב, אם מישהו יתבע אתכם על התמונה שלכם – אתם ברשות עצמכם, כאן אינסטגרם לא תיקח אחריות.
אחרי שהגיעו תגובות נזעמות והאתרים המתחרים קפצו על ההזדמנות והחלו לפתות את משתמשי אינסטה להגר לשורותיהם – פרסמו אינסטגרם סטטוס מבוהל בפייסבוק שמרמז על כך שאולי מישהו שם לא חשב עד הסוף על ההשלכות של המהלך הזה: “אנחנו שומעים אתכם ויודעים שעלו תהיות רבות לגבי מהלך עדכון המדיניות שלנו, נבוא בקרוב עם יותר תשובות והבהרות”:

משבר המדיה של אינסטגרם

משבר המדיה של אינסטגרם

אם לא יהיה שינוי החל מה-16 בינואר 2013 כל התמונות שלכם שייכות לאינסטגרם. מחר אפרסם מה אפשר לעשות בנידון. לילה טוב.

אודות אסי אייס

TasteMaker, מייסד ועורך הבלוג וואללה אישי. מסניף אבקת אינטרנט מהבוקר ועד הלילה. כל כך מכור שגם פעיל בגוגל+
הצטרפו לצוות הכותבים

אהבתם מה שקראתם? עזר לכם במשהו? צחקתם? בואו להראות אהבה!

תגיות:

להגיב זה מזניב

comments