תכניות שותפים: מה זה? הסבר בגובה העיניים

לאחר שכתבתי את הפוסט על מכללת קליקים חשבתי שאולי הייתי צריך לפרט קצת על הקורסים שהם מציעים. אני חושב להתחיל סדרת כתבות על הקורסים שלמדתי שם, אז אתחיל בקורס תכניות שותפים שהוא לפי דעתי הבסיס לכל תחום השיווק באינטרנט למי שאין לו "עסק פיזי" קיים משלו.

מה זה תכניות שותפים?

לפני שנתחיל, הבהרה: המשווקים= "אנשי האינטרנט".  העסק= בעל המוצר הספציפי

תכניות שותפים הם מודל עסקי, חדשני יחסית, שבבסיסו מחלק רווחים למי שמביא לקוחות (סליחה על השפה הפשוטה אני רוצה לדבר תכל'ס)
מה הכוונה? יש מוצר כלשהו, לא משנה מה, בעל העסק משחרר את המוצר לאחת מרשתות תכניות השותפים ואומר מי שיביא לקוחות יקבל כסף.
התוצאה שנוצרת היא שכעת המשווקים שחברים ברשתות השותפים מתחילים בעצם לעבוד עבורו, אולם, ופה נכנס ההבדל הגדול: הוא ישלם רק למי שיספק את הסחורה (לקוחות במקרה שלנו) הסבר נוסף: לבעל העסק "לא אכפת" אם יש למשווק תוצאות ו/או כמה זמן הוא עובד על השיווק- הוא ישלם רק כשיראה תוצאות!
במצב הזה נוצרת סיטואציה של ווין ווין:
מצד אחד, המשווקים, ה"שחקנים של תכניות השותפים": לא מחזיקים מלאי, לא קשורים לשירות לקוחות, לא משתתפים בהוצאות התפעול השונות, מקבלים אחוזים יפים ותפקידם היחיד הוא רק להביא מכירות או "לידים".
ומצד שני בעלי המוצר/העסקים: שמשלמים עבור תוצאות בלבד! משמע אם אין תוצאות הם לא משלמים! בצורה הזו הוצאות הפרסום שלהם מנוצלות בצורה הכי אפקטיבית שיכולה להיות. חשוב לציין את ההבדל המשמעותי בין תכניות שותפים לשיווק מסורתי: בעל העסק משלם אחרי שהתקבלה התוצאה הרצויה ולא מראש על פירסום כללי שאולי לא יהיה אפקטיבי.

רשתות תכניות שותפים

אם כן, המודל של תכניות שותפים מאפשר גם למי שאין מוצר להשתתף במשחק. אפשר למכור מוצרים של אחרים וכאלה יש ה מ ו ן! (כל כך המון שקשה לבחור)
ישנן מספר רשתות שותפים ישראליות שמציעות מוצרים איכותיים. אני ממליץ על וויסל ועל קליקון, משתיהן קיבלתי כבר צ'קים בעבר. (אם מישהו רוצה להתייעץ איתי לגביהן לעומק מוזמן לעשות זאת)
רשתות בינלאומיות יש הרבה הרבה הרבה: כשאני התחלתי לעבוד, התחלתי עם קליקבנק ובשלב זה אני אמליץ רק עליה כי הממשק שלה באמת הכי ברור וקל להתחיל שם, יש לציין שקליקבנק מוכרת בעיקר ספרים אלקטרוניים בנושאי נישה – ebooks

רשתות השותפים מספקות, חוץ מהמוצרים, את המעקב וטכנולוגיה שמבטיחות את זיהוי הבאת הלקוח מהמשווק הספציפי לבעל העסק הספציפי, כל זה באמצעות לינקים ייחודיים וסטטיסטיקות מפורטות.

חשוב לספר שההרשמה לרשת תכניות שותפים היא לא בתשלום (היזהרו מרשתות שגובות תשלום!) הסיבה לכך היא שהן מקבלות אחוז קטן מכל פעולה שהתבצעה,  והדרכים לשווק באינטרנט הן נרחבות וזהו עולם ומלואו.
אם יש לך שאלות נוספות אפשר להשאיר תגובות על הפוסט ואני אענה, כמו כן- יהיו כתבות המשך על נושא השיווק באינטרנט והקורסים של קליקים אז תמשיכו לבקר.

ולסיום- אם למדתם משהו מהפוסט הזה. תנו בלייק

פורסם על ידי אסי אייס

TasteMaker, מייסד ועורך "וואללה אישי". מסניף אבקת אינטרנט מהבוקר ועד הלילה.

הצטרף לדיון

2 תגובות

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

קראו גם את:
רני רהב – ממי? ממה? הרמיקסים

בזמנו כתבתי על הראיון המביך והמזעזע של רני רהב בכל הנוגע למחאה, היה לי ברור שמדובר בעיניין של זמן עד...

סגור