לא חסרים פקחים בריונים ולא חסרים אזרחים שנכנעים לבריונות, יריב לוין הוא לא אחד כזה.

יריב לוין, עיתונאי ותיק, "העז" להעיר לפקח תל אביבי שחנה את קטנועו בחניית נכים בשנת 2009 ומאז מוצא את עצמו בבתי משפט נאבק עם העירייה אחרי שאותו פקח התנכל לו ודפק לו דו"ח שלא כחוק, תוך שיקול דעת לקוי (במלים אחרות נקמה).


המקרה שארע באוגוסט 2009 מטריד. לדברי לוין, שצילם את הקטנוע של הפקח העונה לשם אורי כהן חונה בגסות בחניית נכה והעיר לו על כך נענה
בעיכוב, השפלה והקנטה של אותו פקח בריון שקרא לו פסיכופט עם מצלמה, עיכב אותו ולקח ממנו את רשיונו במרמה. 

פקח חונה בחניית נכים


במשפט  טען אורי כהן, הפקח, כי המכונית של לוין חסמה את התנועה ולכן ניתן לו הדו"ח. אולם כאשר הוצגה תמונתו נותן הדו"ח מול הרכב החונה בחנייה הפרטית ללא מפריע גרסתו התפוררה בבית המשפט והדו"ח נקבע כלא חוקי.

השבוע, שלוש שנים אחרי, קבע בית המשפט כי הדו"ח אכן היה לא חוקי וזיכה את לוין. יצויין כי בפרשה זו שילמה העירייה  5,200 ₪ ללוין כפיצוי בגין עיכוב שווא והשפלתו. אולם דעתו של לוין לא נחה וכעת הוא תובע את הפקח אוריאל כהן ואת עיריית תל אביב על 75,000 ₪ כפיצוי.

הפיצוי הנדרש הוא בעבור ניהול משפט פלילי שניהלה העירייה מולו בעקבות הדו"ח הכוזב שהוגש נגדו בזדון וכאמור הוכח בבית המשפט כי ניתן מטעמים פסולים.

לוין תובע את העירייה מכיוון שהתעקשה לתבוע אותו על אף הצגת העובדות מבעוד מועד, הוכחתם על שקרי הפקח והטענה להאשמת שווא. העירייה, מבחינתה, התעלמה.

עוד עולה מעיון בפסק הדין, כי פקח נוסף שהגיע להעיד, יובל פרידמן, הצליח לעורר את חמתה של השופטת כאשר ענה תשובות מתריסות ומתחכמות שהביאו להשבת הפיקדון שהפקיד בבית המשפט לטובת זימון העד.

זהו עוד מקרה בו הפקחים מרשים לעצמם יותר מדיי, גם בחנייה במקומות אסורים וגם בניצול סמכותם שלא כחוק והמוסר השכל הוא שאסור לוותר, למרות שיריב לוין לא נהנה בבית המשפט במשך שלוש השנים הצדק יצא לאור והוא יפוצה.

מאורעות הקיץ הנוכחי והפיקוח של אזרחים על בעלי התפקידים שלוקחים את החוק לידיים יגרמו לללובשי המדים לחשוב היטב בטרם הם עושים כך. נכון ששורש הבעייה טמון בכך שהעירייה והמשטרה מעסיקים אנשים חסרי השכלה ויחסי אנוש, אך אותם אנשים יודעים  שאם הם יאבדו את המשרה הזו ולא יהיו בעמדת סמכות יהיה להם מה להפסיד ומעסיקים אחרים לא ימהרו להעסיק אותם, עמוק בפנים הם מבינים את זה ומפחדים מכך פחד מוות. אסור לתת לפחד הזה להיות מומר בהתעללות באזרחים, אסור לוותר להם!

Power to the People

מכוניתו של לוין שהפריעה לפקח

פורסם על ידי אסי אייס

TasteMaker, מייסד ועורך "וואללה אישי". מסניף אבקת אינטרנט מהבוקר ועד הלילה.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

קראו גם את:
שרה נתניהו גורילה
ההקלטה של שרה נתניהו – מיטב הממים

הפוסט הזה ירכז את הפוסטים שהכי הצחיקו בתגובה לחשיפת ההקלטה של שרה נתניהו. שיחה בה אשת ראש הממשלה מכלה את...

סגור