אתרים שצריך להכיר: טיוח לאומי

טיוח לאומי

בלוג הוורדפרס טיוח לאומי הוא מבחינתי חלום שמתגשם, מימי נעוריי אני עד שמיעה וראייה לסיפורי הזוועה שמעביר המוסד לביטוח לאומי את האזרחים הטובים שמשלמים. גובה כסף כמו שעון שוויצרי אוכף אי תשלומים כמו שוטר מצטיין, אך כשהוא צריך לשלם מתזז את הנשמה ללא היסוס והכל בחסות הביורקרטיה.

הבלוג "טיוח לאומי" הוא חלום שמתגשם כי הוא שובר את מעגל השתיקה והכניעה. הוא מוציא לאור את עוולות המוסד המשוקץ, שבמקום להגן עלינו נהיה אמצעי דיכוי, וחושף אותו במערומיו, מגוף שנועד לדאוג לאזרח לגוף נהפך למזלזל ולועג לרש.

יותר מכך, הבלוג מאפשר לאזרחים לשתף את סיפוריהם, באופן פומבי או אנונימי, על גבי האתר ובכך לעזור לחשיפת סיפוריהם (שימושי למי שאין חברים פייסבוק רבים ורוצה לחשוף ברבים את סיפורו). כמו כן, ניתנת מוצגות בבלוג דרכים לקבלת עזרה נפשית למי שנזקק לכך ולמי שנגרמת לו מצוקה נפשית בשל מצבו הקשה – המסר הוא שיש עם מי לדבר וחשוב מכך – הסולידריות לא נעלמה לחלוטין ממחוזותינו.

בפרונט של הבלוג "טיוח לאומי- סיפוריהם של נפגעי ביטוח לאומי" מתנוסס באנר לזכרו של משה סילמן, אותו אזרח/קורבן של המוסד שלמרבה הצער לא זכה לטיפול הראוי ושמעשהו הנואש לא זיעזע את אמות הסיפים – מקימי האתר לא נשארו אדישים למקרה המזעזע הזה.

בעמוד הפייסבוק של הבלוג נמסר בתיאור כי מטרת הפרוייקט הוא:

"תיעוד סיפוריהם של המונמכים, מושפלים הנטחנים עד דק במטחנת הבשר של הביטוח הלאומי.

כי אנחנו צריכים ביטוח לאומי חזק, שדואג לאזרחים. את הגוף המסואב שקיים היום, שיורד לחייהם במקום לסייע בעת צרה, צריך לתקן מהשורש."

 אני קורא לכם להצטרף לעמוד ולהביע את תמיכתכם בבלוג/עמוד פייסבוק האמיץ והנכון הזה, בסופו של דבר אנחנו חיים בעידן שבו המספרים מדברים – כאשר לעמוד יהיה מספר חברים גדול תהיה לו השפעה גדולה יותר ואולי כשתתודעו לסיפורי הזוועה שמספק המוסד לביטוח לאומי תצאו גם אתם מהאדישות שלכם.

>>>להצטרפות לעמוד

הנה שניים ממני לביטוח לאומי ולאנשיו

 

פורסם על ידי אסי אייס

TasteMaker, מייסד ועורך "וואללה אישי". מסניף אבקת אינטרנט מהבוקר ועד הלילה.

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *