יש בפוקר מונח שנקרא Pot Committed והוא מתאר מצב שבו השקעת כבר סכום לא מבוטל בקופה ואתה חייב להמשיך כדי לראות את היד של המתמודד גם אם אתה כבר לא בטוח שאתה הולך לנצח. מרתון תל אביב 2013 מריח לי כמו מצב כזה שבו המארגנים והעירייה לא רצו לבטל/לדחות  את המרתון כי כבר היה מושקע בו יותר מדיי כסף. זוהי התוצאה של קפיטליזם חזירי.

הקפיטליזם החזירי הזה מחזיר אותי לחודש חודשיים לפני, למקרה שבו סומנה חניית הנכה סביב הרכב שחנה במקום לגיטימי ולאחר מכן נגרר. במקרה הזה נמסר מהעירייה כי מדובר בטעות שלומיאלית וכבר אז אמרתי לכם שזו לא טעות, זו מדיניות. גם הפעם המקרה לא שונה.

ההחלטה לקיים בכל זאת את המרתון (חצי מרתון) באחד הימים החמים בשנה בישראל היא לא החלטה חכמה, ולא משנה כמה ינסו לגלגל בעיריה את האחריות על משרד הבריאות, בתי החולים או על אובמה. זו לא החלטה נכונה.

יש הטוענים כי האשמה היא על הרצים שהתעקשו לרוץ על אף החום אך קשה לי להסכים עימם. האנשים שבחרו להשתתף במרתון הם כנראה אנשים תמימים שעדיין לא איבדו את האמון במערכת וחשבו כי המארגנים אחראים מספיק ואם הם מקיימים את האירוע זה בטוח לרוץ. אני גם אוסיף שיכול להיות ששיקול הדעת הזה היה מוטעה אחרי הכל אנשים גם הפעילו שיקול דעת מוטעה כאשר בחרו בחולדאי.

תגובתו הצינית של ראש העיר והנימה שעלתה מדברי סגנו אסף זמיר בדבר דחיית המרתון מראה לנו שמדובר ב"אוכלי נקניקיות ומעשני סיגרים" שחושבים בעיקר על עצמם ולא מכירים את המונח אמפתיה.

"חורים ברשת" יצאו בפוסט נוקב הקורא לחולדאי להתפטר ואספו את מיטב הציוצים בנושא, בחרתי להציג פה את הנוקבים יותר:

שמש עולה: “איך תישן הלילה מר רון חולדאי ? במשמרת שלך, כן, במשמרת שלך. אנשים עם מוסר כליות אמיתי היו מתפטרים מהתפקיד. לך הביתה! די, באמת, תסתכל על הידיים שלך, אתה לא רואה צבע מעט מוזר…?”

Yishai Oltchik: “"המרוץ היה מאורגן להפליא"? צודק באמת, זה היה קמפיין פירסומי מאוד גדול ועם הרבה הכנסות, ומה אכפת לך מאיזה מישהו שמת? אתה הרי בכלל לא מכיר אותו, אז מה זה משנה אם הוא חי או מת? מעניין האם היית מגיב באותה צורה אם זה היה ילד או נכד שלך שמת במהלך הריצה, והאם גם אז היית אומר שהמרוץ היה מאורגן להפליא”.

Nir Gilboa: “תוהה האם ליועץ התקשורת של רון חולדאי, שאישר תגובה בנוסח "בכל מירוץ יש נפגעים", יש תעודה על הקיר מאוניברסיטת לטביה”.

Shachar B. Cotani: “תגובת חולדאי: זה בגלל אובמה שבא שבוע הבא לא היה אפשר להזיז את זה. תגיד, אתה דפוק או מה?”.

Dafna Talmon: “עתידות: העלאת תעריף הארנונה והכפלת הדוחות, לתשלום פיצויים לתביעות הענק נגד עיריית תל-אביב-יפו”.

Dvir Bar: “נמצא האשם במותו של רץ המרתון הבוקר: ברק אובמה. שלדון אדלסון בהתייחסות ראשונה: "אמרתי לכם שסודנים זה פויה".

לסיום, כל שנותר לי לומר הוא להביע את צערי עם משפחת ההרוג, לאחל החלמה מלאה למאושפזים ומאחר שאנחנו יודעים שחולדאי לא יתפטר (לא מקובל במחוזותינו לקחת אחריות ו/או חרקירי).
כל שניתן הוא לעשות את הדבר הנכון בבחירות הממשמשות לראשות העיר ולא לבחור באדם מושחת ואטום.

ג'ון בראון
תמונה: ג'ון בראון

ראו גם: פאר וסנר, סגן ראש העיר, מקבל קלון.

פורסם על ידי אסי אייס

TasteMaker, מייסד ועורך "וואללה אישי". מסניף אבקת אינטרנט מהבוקר ועד הלילה.

הצטרף לדיון

תגובה 1

השאר תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *